'Türkiye'de yalıtım pazarı bu yıl asgari yüzde 5-6 büyür'

İzocam’ın Genel Müdürü Nuri Bulut, iç pazarda bu yıl sadece yeni konutların değil, yalıtım tarafının da kendileri açısından önemli bir fırsat barındırdığını söyledi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ece CEYHUN

İzocam için 2016, odağında karlılık, gündeminde İran ve Orta Afrika başta olmak üzere ihracatta yeni pazarlara açılacağı bir yıl olacak. Geçmiş yıllarda başladığı yatırımları da bu yıl devreye almaya hazırlanan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, “Hedefimiz büyümek ve karlılığımızı artırmak. 2016 için yüzde 7.5 büyüme ile 400 milyon TL civarında bir ciro öngördük” dedi. İzocam için ambargolarından kurtulan İran, Suriye ve Orta Afrika potansiyel vadeden pazarlar olarak öne çıkıyor. “

2015 Türkiye için kolay bir yıl değildi” vurgusu yapan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, yıla düşen emtia fiyatları ile ihracat pazarlarındaki gelişmelerin damga vurduğuna işaret etti. Bulut, “Dünyada da ekonomilerin daraldığını gördük. Gelişmiş ekonomilerin az da olsa büyüdüğünü ama Asya başta olmak üzere bazı gelişmekte olan ülkelerin ise küçüldüğünü gördük. Ortalamada dünya ekonomisi de durağan kaldı. Pek çok emtiada düşüşler gördük. Enerji, tarım fiyatlarında düşüş gördük. Bizim girdi fiyatlarımızda da düşüşler oldu. Sac fiyatları inanılmaz düştü. 1.200 dolar düzeyinden 700 dolar düzeyine kadar düştü. Bu düşüşlerde siz ne kadar satış yaparsanız yapın cirolarınızı küçülttü. Kar marjları aynı bile kalsa karlar da eriyor” diye konuştu.

yazar_yazi.png

Bu konularda ilginizi çekebilir