23 °C

ABD'li iş adamlarına Türkiye'ye yatırım çağrısı

Coca-Cola Üst Yöneticisi Kent, "Amerikalı dostlarıma ve meslektaşlarıma, Türkiye'ye ve potansiyel Türk ortak ve tedarikçilere daha yakından bakmalarını tavsiye ederim" dedi

ABD'li iş adamlarına Türkiye'ye yatırım çağrısı

ANKARA - Coca-Cola Üst Yöneticisi Muhtar Kent, ABD'li iş adamlarına Türkiye'ye yatırım yapma çağrısında bulunarak, "Amerikalı dostlarıma ve meslektaşlarıma, Türkiye'ye ve potansiyel Türk ortak ve tedarikçilere daha yakından bakmalarını tavsiye ederim" dedi.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) yapılan açıklamaya göre Kent, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilen TOBB ile ABD Ticaret Odası ve Yatırım Promosyon Ajansının New York'ta ortaklaşa düzenlediği toplantıda konuştu.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, büyümenin temellerinin atılmasını sağlayan ekonomik reformları gerçekleştirdiğini belirten Kent, Türkiye'nin bugün dünyanın en güçlü ekonomilerinden birine sahip olduğunu, yenilikçi girişimcilerin ülkeyi tekstil ve giyim gibi geleneksel olarak güçlü olduğu alanların dışındaki birçok sektöre taşıdığını söyledi. Kent, bu sektörler arasında teknolojiden mühendisliğe, inşaattan tarıma, tüketim ürünlerinden perakendeye kadar birçok alan bulunduğunu kaydetti.  

ABD'li iş adamlarına Türkiye'ye yatırım çağrısında bulunan Kent, şöyle konuştu: 

"Amerikalı dostlarıma ve meslektaşlarıma, Türkiye'ye ve potansiyel Türk ortak ve tedarikçilere daha yakından bakmalarını tavsiye ederim. Yapacağınız yeni yatırımların 

Türkiye pazarına hitap etmekle kalmayıp aynı zamanda Türkiye'yi bölgenin geneline bir çıkış kapısı olarak kullanabilmenizi de sağlayacağı düşünüldüğünde, böyle bir karardan pişman olmayacağınıza eminim." 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap