9 °C

Abdi İbrahim'e yeni atama

Abdi İbrahim'in Global Satınalma ve Tedarik Yönetimi Direktörlüğü görevine Güven Karataşlı getirildi

Abdi İbrahim'e yeni atama

İSTANBUL - Abdi İbrahim'den yapılan açıklamada , yeni Global Satınalma ve Tedarik Yönetimi Direktörü görevine getirilen Güven Karataşlı, 2 Haziran itibariyle görevine başladı. 

Güven Karataşlı kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Metalurji Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, İstanbul Üniversitesi Uluslararası İşletme Yönetimi yüksek lisans eğitimi alan Karataşlı, iş hayatına 1989 yılında satış uzmanı olarak başladı, kariyerine Henkel'de Satınalma Yöneticisi olarak devam etti. 

2000 yılında Bayer'de yer aldığı Satınalma ve İthalat/İhracat Müdürü göreviyle ilaç sektörüne adım atan Karataşlı, 2006-2011 yılları arasında Sandoz İlaç'ta Orta Doğu, Türkiye ve Güney Afrika Bölgesi'nin Satınalma Direktörü olarak görev yaptı. Karataşlı, 2011-2013 yılları arasında Novartis Çin'de Tedarik Zinciri Operasyonları Direktörlüğü görevini sürdürdü. 2013 Temmuz ayından bu yana ise Almanya'da Sandoz International bünyesinde Etken Madde ve Kimyasallardan sorumlu Tedarik ve Satınalma Direktörlüğü görevini üstlendi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.