10 °C

ADÜAŞ iştirak hisseleri satılacak

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Milli Reasürans TAŞ ile Sönmez Neşriyat ve Matbaacılık AŞ sermayesinde bulunan Ankara Doğal Elektri̇k Üreti̇m ve Ti̇caret AŞ (ADÜAŞ) iştirak hisselerini "satış" yöntemiyle özelleştirecek.

ADÜAŞ iştirak hisseleri satılacak

Ankara Doğal Elektrik Üretim Ticaret ve AŞ'nin (ADÜAŞ) Milli Reasürans T.A.Ş. sermayesinde
bulunan yüzde 3.37 ve Sönmez Neşriyat ve Matbaacılık AŞ sermayesinde bulunan yüzde 0.003 oranlarındaki iştirak hisseleri özelleştirilecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) ilanına göre, geçici teminat bedelleri; yüzde 3.37 oranındaki Milli Reasürans T.A.Ş. hissesi için 4 milyon TL, yüzde 0.003 oranındaki Sönmez Neşriyat ve Matbaacılık AŞ için ise 500 TL olarak belirlenen ihaleye 18 Ağustos'a kadar teklif verilebilecek.

İhale konusu hisselerden birine teklif verilebileceği gibi ayrı ayrı olmak koşuluyla her bir ihale konusu iştirak hissesi için de teklif verilebilecek. İhalelere gerçek veya tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecekler. Yatırım fonları ancak ortak girişim grubuna dâhil olarak ihalelere girebilecekler. Ancak ortak girişim grubu sadece yatırım fonlarından oluşamayacak.

Kaynak: Reuters

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.