14 °C

Aras Kargo, yüzde 19 büyüme hedefliyor

2016'yı yüzde 14 büyüme ile kapatan Aras Kargo, 2017'de bu rakamı yüzde 19'a çıkarmak istiyor.

Aras Kargo, yüzde 19 büyüme hedefliyor

Aras Kargo, 2016 yılında istikrarlı bir büyüme rakamına ulaştı. Toplam 825 şube, 29 transfer merkezi, 4 binden fazla araç ve 12 bin çalışanıyla önemli bir dağıtım ağına sahip kargo şirketi, 2016 yılını yüzde 14 büyüme ve 965 milyon TL ciro ile kapattı. Şirket, 2017'de yüzde 19 büyüme ve 1 milyar TL'nin üzerinde ciro hedefliyor.

2016 yılında özellikle dijital dönüşüm konusunda önemli adımlar attıklarını ve yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen istikrarlı büyümelerini sürdürdüklerini belirten Evrim Aras, 2017 yılında da yatırımlarına ara vermeden devam edeceklerini söyledi.

'Tüm zorluğa rağmen...'

Evrim Aras: “2016 yılı bizim için sektörün öncü ve yenilikçi markası olarak pek çok konuda öncülüğümüzü sürdürdüğümüz bir yıl oldu. Tüm iş süreçlerimizi yeniden yorumladığımız dijital dönüşüm sürecini başlatarak, ülkemize dünya standartlarında bir transfer merkezi kazandırmanın ve her birimi etkileyen yeni bir iş kültürü oluşturmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geçtiğimiz yıl, her türlü zorluğa rağmen yatırım yapmaya devam ederek 965 milyon TL ciro ve yüzde 14 büyüme elde ettik” dedi.

Hedef 1 milyar lira ciro

Evrim Aras, 2017 yılında büyüme hedeflerinin yüzde 19 olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti: “Aras Kargo’yu “Türkiye’nin dünya markası” yapma hedefine kararlı adımlarla ilerlerken dijital dönüşüm sürecine 2017 yılında da devam ederek, akıllı teknolojiler sayesinde büyüme, verimlilik, karlılık ve rekabet potansiyelimizi artırmayı planlıyoruz. Bu anlamda e-ticaret en önem verdiğimiz alanlardan biri. E-ticaret sektöründeki büyüme, kargo sektörüne de hız kazandırıyor ve bizi operasyonel anlamda bu hıza uyum sağlayacak iş yapış şekilleri geliştirmemiz konusunda olumlu anlamda tetikliyor. Sistemimizi gittikçe otomotize ediyoruz. 2017 yılında 1 milyar TL’nin üstünde ciro ve yüzde 19 büyüme elde etmeyi hedefliyoruz”

Kadın çalışan sayısı artırılacak

Bundan 3 yıl önce Birleşmiş Milletler’de Kadınların Güçlendirilmesi Prensipleri’yle başladıkları kadın dostu şirket uygulamalarına tüm hızıyla devam ettiklerini belirten Aras, “Kadın dostu şirket uygulamalarımız kapsamında şu anda yüzde 17 olan kadın çalışan oranımızı yıl sonuna kadar yüzde 20’ye çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.

2016’da yatırımlarını ağırlıklı olarak araç yenileme, el terminalleri, kaynak planlama yazılımı, elektronik ölçüm tartım sistemleri, konveyör sistemleri gibi teknolojilere yaptıklarını açıklayan Aras, “Özellikle transfer merkezlerinde teknoloji odaklı yatırımlarla kuryelerin yükünü hafifletmek istiyoruz. Dijital dönüşümle hayata geçireceğimiz akıllı teknolojiler sayesinde büyüme, verimlilik, karlılık ve rekabet potansiyelimizi artırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap