15 °C

Avea Woops, "LOL"un Türkiye resmi ortağı oldu

Avea Woops, eSporun (elektronik spor) gelişimi için dünyanın en fazla oynanan online bilgisayar oyunu LOL'un Türkiye resmi ortağı oldu

Avea Woops, "LOL"un Türkiye resmi ortağı oldu

İSTANBUL - Online bilgisayar oyunu League of Legends'ın (LOL) 2013 sezonu mevsim finalleri ve Türkiye Şampiyonası'na sponsor olan Avea, bu yıl iş birliğini genişleterek yeni gençlik markası Woops ile "Riot Games ve LOL" Türkiye resmi ortağı olduğunu açıkladı.  

Avea Pazarlama İletişimi Direktörü Gelincik Onan ev sahipliğinde, Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu'nun katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, geleneksel sporlara desteğini sürdüren Avea'nın, gençlik markası Woops ile, eSporun (elektronik spor) gelişimi için dünyanın en fazla oynanan online bilgisayar oyunu LOL'un Türkiye resmi ortağı olduğu duyuruldu. 

Toplantıda iş birliğine ilişkin detaylar paylaşan Onan, "Marka iş birlikleri konusunda benzer değerlere sahip olduğumuz ve kendi alanlarında en başarılı olan markaları tercih ediyoruz" dedi. 

"Hedef kitlesi itibariyle LOL ile pek çok ortak noktada buluşuyor"

Onan, Türkiye'de gençliğin ihtiyaçlarını en iyi karşılayan markaların başında gelme iddiasıyla 2013 sonunda pazara sundukları Woops'un hedef kitlesi ve sahiplendiği değerler itibariyle League of Legends ile pek çok ortak noktada buluştuğunu ifade ederek, şöyle devam etti: 

"Etkileşimi yüksek, takım olmayı gerektiren, mücadele keyfini yaşatan LOL, Woops özelinde bizler için çok daha önemli bir hale geliyor. Woops markası samimi tavrı, eğlenceli fırsat ve faydaları ile gençlerin karşısına çıkıyor. Onların her tür ihtiyaç ve beklentilerine yanıt veren mübalağasız teklif ve kampanyalarımızla ki her hafta yeni bir teklif ve kampanya ile çıkarken, bu tür etkinliklerle de Woops'un gençler ile bağını daha da güçlendiriyoruz. Dolayısıyla,LOL'un Türkiye resmi ortağı olarak Riot Games'le yürüttüğümüz iş birliğine, Woops'la devam etmekten ayrı ve yeni bir heyecan duyuyoruz."  

Dünya genelinde neredeyse Türkiye nüfusu kadar eSpor izleyicisi olduğunu, Türkiye'de de ilginin gün geçtikçe arttığını vurgulayan Onan, Super Data araştırmasına göre, dünyada eSporları izleyenlerin sayısının 70 milyonu aşmış durumda olduğunu anlattı. 

2015 yılına kadar 42 milyon yeni oyuncu katılacak

Onan, dünya genelinde her gün 27 milyon kişi tarafından oynanan LOL'un ise Twitch tarafından yapılan bir araştırmaya göre, her ay 45 milyon kişi tarafından izlendiğine işaret ederek, "Farklı milletlerden oluşan 27 milyon kişi her gün ortak bir platformda buluşuyor ve 2015 yılına kadar 42 milyon yeni oyuncunun katılacağı öngörülüyor. Dünyadaki gelişmelere paralel, yoğun genç nüfusuyla ülkemiz de dijital oyunlar için cazip ve sıcak bir pazar. 22,8 milyon kişinin, yani her 3 kişiden birinin bilgisayar oyunlarına zaman harcadığı Türkiye, bu oyunlara ayrılan zaman bakımından Polonya ve Rusya'nın ardından dünya üçüncülüğünü elinde bulunduruyor. Türkiye'deki oyuncular toplam vakitlerinin yüzde 70'ini bilgisayar ekranı karşısında geçiriyor" diye konuştu. 

"Amaçlarımızdan biri Türkiye'de elektronik sporlarla uğraşanların da resmi sporcu sayılması"  

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu ise LOL'un dünyada yaklaşık 30 milyon kişi tarafından oynandığı bilgisini vererek, "Neredeyse İstanbul nüfusunun iki katı büyüklüğüne denk geliyor. Riot Games Türkiye ofisi olarak 2014 yılında da, eSporu ana akım haline getirmek, farklı alanlara ilgi duyan insanları bu spor dalına çekebilmek gibi hedeflerimiz var. Bu noktada önemli iş birliklerimiz oluyor. Türkiye'de en büyük destekçimiz ise Avea Woops. Bu sene de Şampiyonluk Ligi'mizin Türkiye Resmi Ortağı ve ana sponsoru" dedi. 

"En büyük eSpor organizasyonu olacak"

Toplantıda paylaşılan bilgiye göre, Türkiye'nin en büyük elektronik spor organizasyonu "League of Legends 2014 Sezonu Türkiye Büyük Finali", Woops ana sponsorluğunda 12 Temmuz'da Ülker Sport Arena'da gerçekleştirilecek ve organizasyon Türkiye'de lisanslı sporcuların da katılacağı en büyük eSpor organizasyonu olacak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap