Aygaz'a 4. kez müşteri memnuniyeti ödülü

Aygaz, tüpgaz alanında sektör birincisi markalar olarak seçilerek, gümüş heykel ödülüne layık görüldü

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Aygaz, Mogaz ve Lipetgaz, Türkiye Kalite Derneği (Kalder) tarafından gerçekleştirilen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME) Araştırması'nda, tüpgaz alanında sektör birincisi markalar olarak seçilerek, gümüş heykel ödülüne layık görüldü. Aygaz, bu yılla birlikte dördüncü kez müşteri memnuniyeti ödülünün sahibi oldu.

Aygaz'dan yapılan açıklamaya göre, Kalder ve KA Araştırma tarafından yapılan Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi Araştırması'nın 2013 yılı sonuçlarına göre, Aygaz, Mogaz ve Lipetgaz, tüketiciler tarafından en beğenilen markalar seçildi.

Aygaz, Mogaz ve Lipetgaz, 81 ilde bilgisayar destekli telefon anketleriyle gerçekleştirilen çalışmadan 85 puan alarak, tüpgaz alanında gümüş heykel ödülünü kazandı. Aygaz bu ödülle birlikte, Türkiye'de 2005 yılından bu yana, son iki yıl üst üste olmak üzere tüketicilerin 4. kez birinciliğe layık gördüğü marka oldu. Aygaz adına ödülü Genel Müdür Yardımcısı Tufan Mut aldı.

Araştırmanın sonuçlarını değerlendiren Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, Aygaz'ın, tüm ürün ve hizmetlerini tüketicilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda sürekli yenileyip şekillendirdiklerini belirterek, Aygaz olarak her gün 80 binden fazla eve konuk olduklarını ifade etti.

Kalder'in araştırmasında sektöründe en çok memnuniyet yaratan markalar olarak seçilmekten mutluluk duyduklarını aktaran Eyüboğlu, şunları kaydetti:  

"Tüketicilerimizin markalarımıza gösterdiği ilgi, sunduğumuz ürün ve hizmetleri daha da geliştirmemizde bizlere büyük güç veriyor. Bu sayede tüm ürün ve hizmetlerimizi, tüketicilerin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda yeniliyoruz. Bu doğrultuda süreçlerimizin her aşamasında kalite ve verimlilik artışı için yeni araçlar geliştirmeye çalışıyoruz. Sektörümüzde en çok tercih edilen marka olma başarısının ardında müşterilerimizin, bayilerimizin, çalışanlarımızın, hissedarlarımızın, tedarikçilerimizin ve diğer bütün paydaşlarımızın büyük emeği var."

 

Etiketler