Caffè Nero, 10 yeni mağaza açacak

Ünlü kahve zinciri Caffè Nero, 2017 büyüme hedefleri doğrultusunda yıl sonuna kadar 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye’de 10. yılını geride bırakan ünlü kahve zinciri Caffè Nero, 2017 büyüme hedefleri doğrultusunda yatırımlarını sürdürüyor. Önümüzdeki dönemde de yeni konsept mağazalarını art arda açmayı hedefeyen marka, hazırlıkları süren yeni yerlerini de kısa sürede faaliyete geçirip 2017 sonunda 60 mağazaya ulaşmayı hedefliyor.

Konuya ilişkin konuşan Caffè Nero Group CEO’su Gerry Ford, “Türkiye bizim için çok özel, çünkü Caffé Nero olarak İngiltere dışındaki ilk yurtdışı mağazamızı 2007’de İstanbul’da açtık. Bugün İstanbul, İzmir, Ankara ve Yalova’da olmak üzere 50 mağazaya ulaştık. Türkiye umut vadeden bir pazar… Biz de Türkiye’de uzun yıllar boyunca varlığımızı sürdürmek ve mağaza sayımızı artırarak büyümeye devam etmeyi istiyoruz. Kısa süre önce İstanbul ve Ankara’da dört yeni mağazamız faaliyete geçti. Açmayı planladığımız yeni mağazalarımızın da hazırlıkları devam ediyor. İstanbul dışında da yeni şehirlerde mağazalarımız hızla artacak. Bünyemizde şu anda 500 kişi çalışıyor. Yeni mağazalarla istihdama da katkı sağlamayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mimari konsept yenilendi

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda açılan yeni mağaza, Caffè Nero’nun Ankara şehir merkezindeki ilk mağazası olarak ayrı bir önem taşıyor. Bu sayede seyahate çıkacak yolcuların yanı sıra kahve içmek isteyen  herkesi ağırlıyor.

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı'ndaki mağaza nostaljik ve yerel mahalle dokusunu yansıtan objelerin kullanıldığı farklı konseptiyle dikkat çekerken, mevcut mağazalarına da yeni konseptler uygulanıyor. Tuğla duvarların ve daha açık renklerin kullanıldığı konsept doğrultusunda önce Valikonağı, Akaretler, Beşiktaş mağazaları yenilendi.

Caffè Nero, misafirlerine mahalle sıcaklığını, rahatlığını ve samimiyetini yaşatmayı hedefliyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir