10 °C

CarrefourSA'dan önemli satın alma

CarrefourSA, Antalya Market tarafından işletilen 29 adet süpermarketi toplam 31.5 milyon lira artı KDV bedelle devralmak için sözleşme imzaladı.

CarrefourSA'dan önemli satın alma

CarrefourSA, Antalyalı 1e1 Marketleri'nin 29 mağazasını 31,5 milyon TL artı KDV bedelle satın almak üzere anlaşmaya vardı.

CarrefourSA Genel Müdürü Nane: "CarrefourSA bünyesine katılan 29 yeni marketle bu hedefimize ve organize perakende sektöründe hak ettiğimiz konuma doğru bir adım daha yaklaştık" dedi. 

CarrefourSA'nın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yer alan açıklamasında, Antalya Market tarafından işletilen 29 adet süpermarketi toplam 31,5 milyon lira artı KDV bedelle devralmak için sözleşme imzaladığı bildirildi. 

Rekabet Kurulu onayı sonrası devir işlemlerinin gerçekleşeceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Şirketimiz ile Antalya Market İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında, Antalya Market tarafından işletilmekte olan toplam 29 adet süpermarketin şirketimize devri işlemlerinin gerçekleştirilmesi amacıyla 13 Mart 2015 tarihinde İşletme Devir Sözleşmesi akdedilmiş olup İşletme Devir Sözleşmesi kapsamında gerekli hukuki ve idari izinlerin alınması için Rekabet Kurulu'na izin başvurusu yapılması dahil resmi ve özel kurum ve kuruluşlar nezdinde iş ve işlemlerin başlatılmasına karar verilmiştir." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.