8 °C

Çelebi Havacılık CEO arıyor

Çelebi Havacılık Holding boş kalan CEO'luk görevi için çalışmalara başladı.

Çelebi Havacılık CEO arıyor

Havacılıkta yer hizmetleri alanında faaliyet yürüten Çelebi Havacılık Holding CEO’sunun görevden ayrılması üzerine yeni CEO arayışına girdi.

Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu konuyla ilgili olarak şu açıklama:

“2014 yılından bu yana Çelebi Havacılık Holding Grup CEO’su olarak görev yapan Sayın Onno Boots 15 Ağustos 2016 tarihi itibariyle görevinden ayrılma kararı almıştır.

Çelebi Havacılık Holding Yönetim Kurulu yeni bir CEO arama çalışmalarını başlatmıştır ve geçiş döneminin yakın gelecekte tamamlanmasını beklemektedir. Bu süre içerisinde 16 Ağustos 2016 itibariyle Sayın Dave Dorner pozisyonun yönetim sorumluluklarını üstlenecek ve Çelebi Havacılık Holding CEO pozisyonuna vekalet edecektir. Actera Grubu ortaklarından Dave Dorner 2013 yılından beri Çelebi Havacılık Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır. 

Yönetim Kurulu, Onno Boots’a Grup CEO olarak verdiği hizmetten dolayı teşekkür etmekte ve Dave Dorner’a geçici olarak üstlendiği bu görevde başarılar dilemektedir"

'Danışmanlığı sürdürecek'

Açıklamada ayrıca Yönetim Kurulu olarak Boots’un kararına saygı duyduklarını belirten Çelebioğlu, "Boots ile işbirliklerinin Asya Pasifik Bölgesi’nde planlanan girişimleri konusunda vereceği danışmanlık ile devam edeceğini memnuniyetle bildirmiştir" dedi.

 

 

 

Kaynak: DHA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap