5 °C

DenizBank'tan STAR açıklaması

DenizBank, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR tarafından yapılan STAR Rafinerisi'nin finansmanına yönelik olarak kredi görüşmelerinin devam ettiğini açıkladı

DenizBank'tan STAR açıklaması

İSTANBUL - DenizBank, SOCAR tarafından yapılan STAR Rafinerisi'nin 500 milyon dolar tutarındaki kredisi hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklama yaptı. Bankadan yapılan açıklamada, "Basında, Azerbaycan Devlet Petrol Şirketi SOCAR tarafından yapılacak olan Star Rafinerisi'nin finansmanına yönelik olarak DenizBank'tan kredi sağlandığına yönelik haberler çıkmıştır. Konuya ilişkin görüşmeler devam etmekte olup, kamuya duyurulması gereken bir gelişme olduğunda gerekli açıklamalar tarafımızca yapılacaktır" denildi.

Reuters'ta 18 Mart tarihinde yayınlanan bir haberde, SOCAR tarafından İzmir Aliağa'ya yapılacak olan STAR Rafinerisi için temin edilecek olan 3.5 milyar dolarlık kredi içinde yer alan 500 milyon doları temin edecek olan EBRD ve IFC'nin çekilmesinin ardından bu tutar Denizbank'tan sağlanacağı belirtilmişti. Haberde, "Proje için gerekli olan finansman paketine dair anlaşmaların Mart sonu Nisan başında imzalanması bekleniyor" ifadesi yer almıştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.