28 °C

"En baba" girişimci

Ludio Minima markasıyla Türkiye’nin ilk “Oyun Hamuru Kartları”nı geliştiren Alp Saraçoğlu, dijital dünyaya sıkışmış çocukları gerçek oyunlarla ve ebeveynleri ile buluşturuyor.

En baba girişimci

Oyun oynamak çocukların en büyük ihtiyaçlarından biri. Ancak sokak oyunlarından sonra, çocukların dokunarak, hissederek oynadıkları gerçek oyunlar da azalmaya başladı. Çocuklar için oyun demek neredeyse tabletle yaşamak anlamına geldi. Çocuklar bir taraftan sosyalleşmeden büyüyor bir taraftan da yalnızlaşıyor. Tek başına tabletle vakit geçiren çocukların ebeveynle ilişkileri zayıflıyor.

Bu durumdan şikayetçi ve alternatif oyun arayışı içinde olan ebeveynlerin de işi oldukça zor. Çünkü hem çocukların hayal gücünü güçlendiren, hem de birlikte oynanacak gerçek oyun bulmak kolay değil. Ebeveynlerin bu arayışından yola çıkan Alp Saraçoğlu, kutu oyunları dünyasının yepyeni markası Ludio Minima’yı yarattı. İlk oyun serisi “Oyun Hamuru Kartları” ile miniklerin dünyasına giriş yaptı.

Oyun hamuru ve kart birleşti

Markanın kurucusu Alp Saraçoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “Çocuklarımla oyun oynama ve daha fazla vakit geçirme isteğim beni girişimciliğe itti. Daha doğrusu çocuklarım beni girişimci yaptı. Uluslararası bir şirkette çalışırken Kerem ve Melisa ile daha fazla zaman geçirmek için istifa ettim. Çocuklarımla oynadığım oyunları internette ‘Haydi Baba Oyun Oynayalım’ başlığı altında paylaştım. Bu videolar büyük ilgi gördü. Özellikle ebeveynlerin alternatif oyun arayışı içinde olduğunu gördüm. Çok talep geliyordu, ben de bundan yola çıkarak, Türkiye’de ilk defa kart ve hamuru birleştiren “Oyun Hamuru Kartları” serisini geliştirdim. Markamızın çok kısa bir hikayesi olmasına rağmen çok büyük bir ilgi ile karşı karşıyayız. İnternet satışlarımız çok iyi gidiyor. Kurumsal işletmelerden ve perakende satış kanalarından da talep geliyor. Kısa süre içinde oralarda da olmayı planlıyoruz” dedi.

Çocukların kendi ürettiklerini gururla sunmalarından ve yüzlerinde oluşan tarifi olmayan mutluluktan ilham alan ilk seri, Sayılar, Hikayeler ve Hayvanlar olmak üzere 3 farklı kategoriden oluşuyor. Her kategorideki kutunun içinde 2 parçalı 5 kart ve 2 adet oyun hamuru bulunuyor. Çocuklar, ebeveynleri ve arkadaşları ile etkileşimde olabilsinler diye, Oyun Hamuru Kartlarının her birinde ayrı bir hikaye yer alıyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap