20 °C

Erişim AŞ, Rusya’nın ikinci büyük alçı üreticisine dev fabrika kurdu

Firma, 1943 yılından bu yana faaliyet gösteren Volma firmasının, günlük 400 ton alçı üretim kapasitesine sahip fabrikasını teslim etti

Erişim AŞ, Rusya’nın ikinci büyük alçı üreticisine dev fabrika kurdu

YEŞİM ARDIÇ

ANKARA - Erişim AŞ, Rusya’da alçı sektörünün en büyük iki markasından birisi olan ve 1943 yılından bu yana faaliyet gösteren Volma firmasının, günlük 400 ton alçı üretim kapasitesine sahip fabrikasını teslim etti. Aynı firmanın Maykop kentindeki günlük 800 ton kapasiteli fabrikasında ise üretim önümüzdeki ay başlayacak. Ön mühendisliğinden kurulumuna kadar Erişim AŞ’nin gerçekleştirdiği proje 16 ayda tamamlandı. Rusya Alçıcılar Birliği’ne de üye olan Erişim, Rusya’nın en önemli alçı fabrikası üreticisi konumunda bulunuyor. Erişim AŞ Kurumsal İletişim Koordinatörü Zeynep Ekim Aker, Orenburg kendinde yapılan açılışa Orenburg Valisi ve protokol yanı sıra alçı sektöründe faaliyet gösteren büyük markaların yöneticilerinin katıldığını bildirdi. Fabrikanın günlük 400 ton alçı, saatte 500 kg çiğ alçı ve 8 metreküplük perlit üretim kapasitesi bulunduğunu belirterek, “Fabrikada yer alan makinelerin yüzde 90’ı Erişim tarafından üretildi ve dünya standartlarında son teknoloji kullanıldı” dedi. 

Projenin soğuk kış koşullarında 16 ayda tamamlandığını belirten Zeynep Ekim Aker, “Ekonomik koşullara rağmen, yatırım malı olması sebebiyle ve gelişmekte olan ülkelerdeki inşaat malzemesi ihtiyacının yüksekliği sebebiyle alçı ve alçı üretim makinelerine olan ihtiyaç sürekli olarak devam ediyor” diye konuştu. Aker, şöyle devam etti: “2012 yılında Moskova’da ofis açtık. Rusya Alçıcılar Birliği üyesiyiz. Erişim senede komple 5 fabrika ve sayısız ünite ve makina satıyor. Rusya bizim için ana pazarlardan birini oluşturuyor. Ancak Afrika’dan da talepler alıyoruz.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap