8 °C

Etimatik'e TSE belgesi

Yerli imkanlarla geliştirilen temizlik ürünü "Etimatik"e, "TSE K-235 Belgesi" verildi

Etimatik'e TSE belgesi

ANKARA - Eti Maden İşletmeleri tarafından yerli imkanlarla geliştirilen temizlik ürünü "Etimatik"e, "TSE K-235 Belgesi" verildi. 

Etimatik'in belgelendirme çalışmalarını tamamlayan Türk Standardları Enstitüsü (TSE), ürüne ilişkin hazırlanan "TSE K-235 Belgesi"ni düzenlenen törenle teslim etti. 

TSE Başkanı Hulusi Şengül, TSE Genel Kurul Salonunda düzenlenen törende, borun Türkiye için stratejik öneme sahip olduğunu belirterek, "Umarım bu madende çok daha inovatif ürünler devreye sokulur, sağlanılan fayda daha üst seviyeye çıkarılır" diye konuştu. 

Şengül, kendilerini tercih ettikleri için Eti Maden İşletmelerine teşekkür ederek, ürünün ülke için hayırlı olması temennisinde bulundu. 

Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü Orhan Yılmaz da kurumun araştırmacı bir yönü olduğunu belirterek, şu anda 150'ye yakın projeyi yönettiklerini ifade etti. 

Son 10 yılda ciddi bir atılım yaptıklarını dile getiren Yılmaz, "17 milyon dolar olan karımızı 500 milyon dolara çıkardık. Kabaca 30 kat büyüdük" diye konuştu. 

Geliştirdikleri ürün hakkında bilgi veren Yılmaz, söz konusu temizlik ürününde petrol türevlerinin ve fosfatın bulunmadığını ve tamamen yerli malzemeyle üretildiğini kaydetti. 

Konuşmaların ardından Şengül, Yılmaz'a "TSE K-235 Belgesi"ni takdim etti. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.