9 °C

Fenercell-Avea işbirliği 5 yıl daha devam edecek

Avea Üst Yöneticisi Akdemir ile Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şahin, düzenlenen törende 5 yıllık anlaşma imzaladı

Fenercell-Avea işbirliği 5 yıl daha devam edecek

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü'nün GSM markası Fenercell ile Avea arasındaki işbirliği 5 yıllığına uzatıldı.  

Beşiktaş'taki Shangri La Otel'de düzenlenen imza töreninde, Avea Üst Yöneticisi (CEO) Erkan Akdemir ile Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Turhan Şahin yeni dönem işbirliği anlaşmasına imza attı.  

Futbol takımı oyuncuları Michal Kadlec ve Hasan Ali Kaldırım ile kadın voleybol takımından Dicle Nur Babat'ın yanı sıra Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Uzun ve Fenercell Genel Müdürü Hakan Demir de imza töreninde hazır bulundu. Beş yıl önce başlayan Fenercell-Avea işbirliği, yapılan anlaşmayla  5 yıl daha devam edecek. 

Yaklaşık 1 milyona ulaşan abone sayısının, yeni dönemde 2 milyona çıkarılmasının hedeflendiği öğrenildi.  

İmza töreni ve konuşmaların ardından sahneye çıkan Hasan Ali, Kadlec ve Dicle Nur, 5 yıldır Fenercell abonesi olan 3 taraftara imzalı takım formalarını hediye etti.  

Akdemir: "Yeni dönemde daha iddialı koşacağız" 

Avea Üst Yöneticisi Akdemir, bir teknoloji şirketi olarak sporda çok aktif bir şekilde yer alarak, 2009 yılında mobil-spor kulübü işbirliği modeliyle dünyada bir yeniliğin kapısını açtıklarını ifade etti.  

Yaptıkları işbirliklerinde, Fenerbahçe'nin yerinin başka olduğunu anlatan Akdemir, şöyle konuştu: 

"Türkiye'nin en değerli spor markasıyla yaptığımız işbirliği, şu ana kadar geldiği nokta ve bundan sonraki hedeflerimiz açısından en iddialı işbirliğimiz içerisinde yer alıyor. Geçmişe baktığımızda bu işbirliği çok başarılı sonuçlara yol açtı. Sadece bizim açımızdan değil, kulüp açısından da önemli gelir kaynağı yarattığımızı düşünüyoruz. Bu klasik sponsorluğun dışında bir kaynak yaratma. Spor ekonomisine yeni bir çığır açtı bu işbirliği. Bunu daha da iddialı noktalara getirmek için bugün buradayız. Fenercell de inşallah Türkiye'nin en değerli markalarından bir tanesi olacak. Bu işbirliği bizi çok farklı noktalara getirecek."   

Klasik tarife kampanyalarının ötesinde işbirliklerinin olduğunu vurgulayan Akdemir, şunları söyledi: 

"Anlaşmayı 5 yıl daha uzatıyoruz. Bu açıdan Fenerbahçe Kulübü'nü, geçmişte gösterdikleri işbirliği ve yeni dönemdeki yapacağımız çalışmalara destekleri için teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde daha da iddialı koşmaya devam edeceğiz. Bu işbirliğini farklı alanlarda ve kanallarda, özellikle satış kanalında denediğimiz birkaç unsurla, daha da arttırmayı düşünüyoruz. Fenerium-Avea ortak mağazasını açtık. O işbirliğinin Fenerium mağazalarında daha etkili kullanılabilmesi için karar aldık ve bu tarafta da iddialı olarak yürümeye devam edeceğiz."  

Önümüzdeki dönem için stat ismi konusunda bir işbirliğinin olup olmayacağı sorusu üzerine, Türkiye'de özellikle futbol kulüplerine yaptıkları katkının 135 milyon dolar civarında olduğunu, bu desteğin hem kulüpler hem de Avea tarafından önemli başarılara yol açtığını anlatan Erkan Akdemir, "Bu bahsettiğiniz kapsam şu anda görüşme içeriğimizde yok ama biz özellikle Fenercell ve Fenerbahçe Stadı ile başka alanlarda destek vermeye devam edeceğiz" diye konuştu.  

Fenercell abone sayısını şu anda açıklamadıklarını belirten Akdemir, "Beş yıl önce çıktığımız zamanki hedefi geçtik. O zaman yaptığımız iş planındaki hedefleri karşıladı ancak şimdi onun iki katı bir hedefi düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu. 

Akdemir, toplam kulüp taraftarları abone sayısıyla ilgili bir soru üzerine de "Açıklamak doğru değil fakat, işbirliği yaptığımız markalarla elde ettiğimiz abone, toplam abone tabanımızın yüzde 10'una yaklaştı. Ne kadar önemli bir sayıya ulaştığının bir göstergesi" ifadelerini kullandı.  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.