11 °C

Hisarlar da artık TURQUALITY'de

Hisarlar, TURQUALITY Marka Destek Programı'na dahil oldu.

Hisarlar da artık TURQUALITY'de

Hisarlar Makine, dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY Marka Destek Programı'na kabul edildi.   

Şirket açıklamasına göre, Hisarlar Makine'nin TURQUALITY Marka Destek Programı'na yaptığı başvuru, Ekonomi Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda onaylandı. Programa kabul edilen ilk tarım makinesi markası olan Hisarlar, uluslararası pazarlarda Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesine katkı vermek üzere TURQUALITY Marka Destek Programı'ndan faydalanan 62 Türk markası arasına katıldı. Bu kapsamda, Hisarlar Makine'nin uluslararası pazarlarda Hisarlar markası ile gerçekleştireceği faaliyetler Ekonomi Bakanlığı tarafından 4 yıl süre ile desteklenecek. Açıklamada görüşlerine yer verilen Hisarlar Makine Üst Yöneticisi (CEO) Zafer Türker, TURQUALITY ile küresel pazarda rekabet edebilecek markaların desteklendiği vurguladı. Türker, şunları kaydetti:   

"TURQUALITY Marka Destek Programı'na dahil olmamızla hedef pazarlarımızda beklediğimiz iş geliştirme ve ihracat hedeflerimizi gerçekleştirme arzusundayız. Bakanlığımızın da desteğiyle hedeflerimize daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Hisarlar'ın 40 yıllık markalaşma serüveni, TURQUALITY Marka Destek Programı kapsamında ivme kazanacak. Markalaşma sürecini tamamlayan ve gerekli aşamaları başarıyla geçen Hisarlar olarak bir dünya markası olmayı hedefliyoruz." 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.