10 °C

İşletmeler için dijital dönüşüm hareketi başlatıyor

Vodafone'nin Accenture işbirliği ile geliştirdiği "yarinahazirim.com" adlı sitesi, işletmelere özel yeni analiz platformu olmayı amaçlıyor

İşletmeler için dijital dönüşüm hareketi başlatıyor

İSTANBUL (DÜNYA) - Vodafone Türkiye, değişen iş dünyasında işletmeleri yarına hazırlamak için işletmelerin dijitalleşme endeksini çıkarmak ve ihtiyaçlarını belirlemek üzere yepyeni bir platform geliştirdi. “yarinahazirim. com” sitesi Vodafone İş Ortağım tarafından Accenture işbirliği ile geliştirildi. Geleceğin teknolojilerine hazırlanmak isteyen işletmeler, kısa ve kolaylıkla doldurulan, her işletmenin profiline ve ihtiyacına göre kişiselleşen soru formuyla, dijital durum ve ihtiyaç analizi yapabiliyor. Vodafone’un geliştirdiği Dijitalleşme Endeksi, işletmeyi daha yakından tanımayı amaçlayan sorularla başlıyor. İşletmenin belirlenen profiline göre verimliliğini artıracak çözümler ve karşılanmamış ihtiyaçlar tespit ediliyor. Bu aşamadaki sorulara verilen yanıtlara göre, 100 üzerinden işletmenin Dijitalleşme Endeksi hesaplanıyor. 

Her işletmeye özel analiz 
Dijital Endeksi’ni yükseltmek isteyen işletmelere, Vodafone tarafından bu durumun sebepleri belirlenerek, endeksi artırmak için kullanılabilecek teknoloji çözümleri ile ilgili bilgi sağlanıyor. Tamamen ücretsiz olan bu uygulama sayesinde, işletmeler verimliliklerini artıracak Vodafone İş Ortağım çözümlerine en hızlı ve kolay şekilde ulaşabiliyor. 

Yeni platform hakkında bilgi veren Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt, şunları söyledi:“Biz işletmeleri bilgi teknolojileriyle destekleyerek dijital dönüşümlerini sağlayan lider marka olmayı hedefl iyoruz. Bu doğrultuda yenilikler yapıyoruz.” KOBİ’ler, geçmişte sadece yakın çevrelerindeki işletmelerle rekabet ederken, bugün diğer kıtalardaki değişiklikleri takip etmek durumunda olduklarını belirten Öğüt "KOBİ’lerin işlerini büyütmesi ve başarılarını sürdürmesinin yolu bu değişime uyum sağlayabilmeleri ile doğru orantılı. Biz de bu platformla işletmeleri yarına hazırlamak için gerekli dijital dönüşüm hareketini başlatıyoruz ve her işletmeye özel olarak analiz yapma fırsatı veriyoruz” 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.