Karsan, BMW ile tedarik sözleşmesi imzaladı

Haber ile birlikte Karsan hisseleri yüzde 8,7 prim yaptı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Karsan Otomotiv, Alman BMW ile Karsan Jest+ başta olmak üzere geliştirdiği bazı elektrikli araçlar için elektrikli motor ve batarya tedarik sözleşmesi imzaladı.

Şirketin KAP'a yaptığı açıklamada, söz konusu tedarik sözleşmesinin toplam tutarının ise Karsan'ın kamuyu aydınlatmaya yönelik değerlendirmelerinde kullandığı önemlilik kriterlerinin altında kaldığı için şirket tarafından KAP'a bir "özel durum açıklaması yapılmadığı ifade edildi.

Öte yandan medyada bugün yer alan haberlerde Karsan'ın 6.3 milyar dolarlık ABD posta aracı ihalesi için BMW ile işbirliği yaptığı belirtildi. 

Karsan hisseleri en yüksek 1.55 TL'ye yükselmesinin ardından 12.04'de yüzde 8.7 primle 1.5 liradan işlem gördü.

Karsan'ın KAP'a yaptığı açıklamada ise BMW ile herhangi bir ortaklık ilişkisine girilmediği belirtildi.

Açıklamada, Karsan'ın "ABD Posta Servisi Yeni Nesil Dağıtım Aracı İhalesine" ilişkin olarak değerlendirme çalışmalarının sürdürüldüğü belirtilerek, "İhale merciinin tek bir tedarikçi ile ilerleme veya toplam siparişini birkaç tedarikçi arasında dağıtma hakkı saklı bulunmaktadır" denildi.

Karsan'ın ekim başında, ABD Posta Servisi'nin yeni nesil dağıtım aracı projesi için geliştirdiği prototiplerin hepsinin teslim ettiğini açıkladığı haberde, prototipleri altı ay süreyle değerlendirecek olan ABD Posta servisinin de, bundan sonra nihai tedarikçisini belirleyeceği bilgisi yer almıştı.