11 °C

Keskinoğlu, 3 üretim projesine 15 milyon TL yatırım yapacak

Keskinoğlu, 15 milyon liralık yatırıma hazırlanıyor. Cirosunu yüzde 15 artırarak 1.3 milyar TL’ye çıkarmayı hedefleyen şirket, yeni pişmiş piliç eti ürünleri, üretim hattı ve ekipman yenileme ile serbest gezen tavuk kümesleri projelerine yatırım yapacak.

Keskinoğlu, 3 üretim projesine 15 milyon TL yatırım yapacak

Ahmet USMAN

Geçen yılı 1 milyar 150 milyon TL ciro ile kapatan Keskinoğlu Tavukçuluk, bu yıl bu rakamı yüzde 15 artırarak 1.3 milyar TL’ye çıkarmayı hedefl iyor. Firma, yıl sonuna kadar yeni pişmiş piliç eti ürünleri, üretim hattı ve ekipman yenileme ile serbest gezen tavuk kümeslerine 15 milyon TL’lik yatırım yapacak.

Bugün, perakende yumurta sektöründe lider konumda, piliç eti sektöründe ise ilk 3 firma arasında yer aldıklarını dile getiren Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Keskinoğlu, “Dünyanın her tarafından 75 ülkeye ihracat yapıyoruz. Global bir marka olarak Türkiye’yi tüm dünyada gururla temsil ediyoruz.

Manisa Akhisar’da, bünyemizdeki toplam 2 milyon 574 bin metrekare arazi üzerinde kurulu 277 adet üretim tesisinde; piliç eti, ileri işlenmiş piliç eti ve şarküteri ürünleri, yumurta, viol, yumurta yönlü dişi civciv, yarka, etlik civciv, organik gübre üretimi gerçekleştiriyoruz. ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi’yle üretim yapan tesislerimizde, dünyada sayılı markalara verilen British Retail Consortium (BRC)’un uluslararası gıda güvenliği yönetim sistemi ve Avrupa Birliği Gıda Güvenliği Denetleme Belgeleri de bulunuyor” dedi.

Keskinoğlu Grubu olarak faaliyetlerine Türkiye’de bu sektörün kurulmasıyla neredeyse eş zamanlı başladıklarını ifade eden Keskinoğlu, “Dolayısıyla ilk zamanlar pazardaki ihtiyaca göre şirkete yön verdik, daha sonra ise dünya çapındaki yabancı markaları takip etmeye başladık" diye konuştu.

"Üretimimizin yüzde 10-15’ini ihraç ediyoruz"

Geçen yılı 1 milyar 150 milyon TL ciro ile kapattıklarını hatırlatan Keskinoğlu, “2017 yılı itibariyle; yönetim aşamalarında profesyonellerle çalışarak kurumsallaşma sürecini başlattık. İş dünyasında uzun yıllar boyunca önemli noktalarda görev yapmış profesyonellerden oluşan bir icra kurulumuz ve danışma kurulumuz bulunuyor.

Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirket olarak, sektörümüzde bu alanda da öncülüğü üstlenmenin getirdiği sorumluluk ve yeni yapımızın oluşturduğu dinamizmle birlikte, büyüme hedeflerimize ve yeni yatırımlara odaklanmış durumdayız. Bu değişimin de katkısıyla birlikte 2017’de yüzde 15’lik büyüme hedefliyoruz. Ciromuzu 1 milyar 300 milyon TL’ye çıkarmak istiyoruz.

Şu anda AR-GE departmanımızın üzerinde çalıştığı yeni pişmiş piliç eti ürünler söz konusu, ilerleyen günlerde pazara sunacağız. Bu yıl ayrıca üretim hattı ve ekipman yenileme ile serbest gezen tavuk kümeslerine yatırım yapmayı hedefliyoruz. Bu yıl için gerçekleştirmeyi planladığımız yatırım miktarı 15 milyon TL civarında” dedi.

Bugüne kadar 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Keskinoğlu, şunları söyledi: “Ancak sektörümüzde, biz üreticilerin dışında gelişen farklı dinamiklerden dolayı bazı pazarlar dönem dönem kapanabiliyor. Ürün grubuna göre değişmekle birlikte, yıl bazındaki ortalamayı dikkate alacak olursak; üretimimizin yüzde 10-15’ini ihraç ediyoruz.”

"Akhisar nüfusunun yüzde 12’si için gelir yaratıyoruz"

Sözleşmeli yetiştiriciler, sağladıkları direkt ve dolaylı istihdam göz önüne alındığında yaklaşık 25 bin insan için gelir yarattıklarını dile getiren Keskinoğlu, “Bu da faaliyet gösterdiğimiz Akhisar ilçe nüfusunun yaklaşık yüzde 12’sine denk geliyor.

Eğitime büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar 13 derslikli İsmail Keskinoğlu İlköğretim Okulu, 10 derslikli Zeliha Keskinoğlu İlköğretim Okulu, 18 derslikli Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi, 24 derslikli Mehmet Keskinoğlu İlköğretim Okulu ve 75 öğrenci kapasiteli Kırkağaç Keskinoğlu Anaokulu’nu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlayarak, her yıl bin 300 öğrencinin eğitim almasına katkıda bulunuyoruz. Manisa ve Akhisar’ın emeğini dünya üzerinde 70’ten fazla ülkeye ulaştırarak, Ege Bölgesi’nin en büyük ilk 5 ihracatçısından biri haline geldik” diye konuştu.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.