Kordsa'da CEO'luk bayrağını Ali Çalışkan devraldı

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa’nın 2013 yılından beri CEO’luk görevini yürüten Cenk Alper, 1 Nisan 2017 tarihi itibariyle Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı olarak atandı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Kordsa’da Temmuz 2015’ten itibaren Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’dan sorumlu Genel Müdür yardımcısı olarak görev alan Ali Çalışkan, CEO pozisyonuna getirildi.

Haziran 2013’ten bu yana Kordsa CEO’su olarak görev yapan Cenk Alper’in 8 Mart 2017 itibariyle Sanayi Grubu Başkanı olarak atanmasının ardından, 31 yıldır Kordsa’da çalışan ve Temmuz 2015’ten bu yana Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten Ali Çalışkan Kordsa’nın CEO’su olarak atandı.

Ali Çalışkan kimdir?

ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1983’te mezun olan Çalışkan, 1984’te Soyut Mühendislik’te ilk görevinin ardından 1986’da Kordsa’da Teknik Büro Mühendisi olarak çalışmaya başlamış, daha sonra da Kordsa içerisinde farklı görev ve kademelerde önemli projelerin hayata geçmesinde rol almıştır. 2010-2013 yılları arasında Kordsa’nın Endonezya’daki şirketi Indokordsa’da Operasyon Direktörlüğü rolü ve 2013-2015 yıllarında Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi süresince lastik pazarının büyüdüğü ve stratejik öneme sahip Asya Pasifik bölgesinde Kordsa’nın kapasite ve Pazar hacminin genişlemesinde etkin rol oynadı. Temmuz 2015 senesinden beri yürüttüğü Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Genel Müdür Yardımcılığı görevinde ise Kordsa’nın üretim ve Ar-Ge üssü olan Türkiye fabrikasının Pazar payının artmasında ve Ar-Ge liderliğinde etkin rol oynadı.

Bu konularda ilginizi çekebilir