12 °C

Kuveyt Türk, altın bankacılığında ikinci sırada

Kuveyt Türk, altın hesaplarıyla Türkiye'de tüm bankalar arasında yüzde 11,11 pazar payı elde ederek ikinci oldu. Kuveyt Türk'ün 2014 yılında temmuz sonu itibariyle topladığı altın miktarı 1,2 tona ulaştı

Kuveyt Türk, altın bankacılığında ikinci sırada

İSTANBUL - Kuveyt Türk Katılım Bankası, altın hesaplarıyla Türkiye'deki tüm bankalar arasında yüzde 11,11 pazar payı elde ederek ikinci sıraya yükseldi.  

Kuveyt Türk'ten yapılan açıklamaya göre, altın bankacılığında büyüme gösteren Kuveyt Türk, bankaların 2014 yılı ikinci dönem bağımsız denetim raporlarında yer alan bilgiler çerçevesinde, altın hesaplarıyla tüm bankalar arasında yüzde 11,11 pazar payı elde etti. Tüm bankalar arasında altın hesaplarıyla ikinci sıraya çıkan Kuveyt Türk, katılım bankaları arasında da altın hesaplarıyla yüzde 50,6 pazar payına ulaşarak liderliğini devam ettirdi. 

Kuveyt Türk'ün 2014 yılında temmuz sonu itibariyle topladığı altın miktarı 1,2 tona ulaştı. Kampanya süresince aylık ortalama 1.200 kişiden ortalama 160 kilogram altın toplandı. Şimdiye kadar Altın Günü kampanyasına 40 binden fazla kişi katıldı ve 7,5 ton altın ise yastık altından ekonomiye kazandırıldı. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  

"Kuveyt Türk, altın bankacılığı ürünlerini çeşitlendirmesine hız katarak, sağlam yatırım aracı olan altına sağlam koruma vadediyor, bu anlamda mevcut ürün ve hizmetlerini geliştiriyor ve aralarına yenilerini katmayı hedefliyor. Kuveyt Türk, altın bankacılığında istikrarlı büyümesinde gücünü, düzenli tasarrufu yatırıma çevirme anlayışından ve yenilikçi altın ürünleri geliştirmesinden alıyor. Müşterilerinin ihtiyacını gözeterek sunduğu en yeni ürünlerinden 24 ayar olan 1 gr ve 1,5 gram altınlar tüm Kuveyt Türk şubelerinden ve ATM'lerinden satılıyor. Tüm kredi kartları ile 1 gram altın satın  alınabilen bir mobil uygulama olan 'Altın Gönder' sayesinde ise Facebook üzerinden de altın gönderimi yapılabiliyor. Gönderilen altınlar tüm şubeler ve ATM'lerden temin edilebiliyor." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.