15 °C

Madonna, Türk tasarımı yüzüğü nasıl taktı?

Kısmet By Milka’nın kurucusu Milka Karaağaçlı tasarladığı yüzüğü ünlü pop star Madonna’nın nasıl kullanmaya başladığını anlattı.

Madonna, Türk tasarımı yüzüğü nasıl taktı?

Özlem ERMİŞ BEYHAN

İSTANBUL - Kısmet By Milka’nın kurucusu Milka Karaağaçlı, önceki gün Pazarlama Zirvesi’nde tasarladığı yüzüğü dünyaca ünlü pop star Madonna’nın nasıl kullanmaya başladığını anlattı.

Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Kalbe Dokunan Tasarımlar’ oturumunda konuşan Milka Karağaçlı, önce hayal kurduğunu sonra bu hayali gerçekleştirdiğini söyledi. Türk kültürünün esintisini taşıyan tasarımları ile markasını farklılaştıran Karaağaçlı, Kapalıçarşı’da yaptığı çalışmaları ve dünya pazarlarında varolabilmek için nasıl mücadele ettiğini aktardı. Karaağaçlı, bu mücadele sırasında, henüz 3 aylık olan kızı Mayla için ürettiği ve onun minik parmaklarına takarak sosyal medyada paylaştığı M harfli yüzüğü hayallerinin zirvesindeki isme; Madonna’ya ulaştırmış. Milka Karaağaçlı, o süreci şöyle anlattı: “Kızımın kısmeti diye de düşünüyorum, tamamen onu düşünerek ürettiğim bir yüzüktü. Eline takıp Instagram’da paylaştım. Bir süre sonra Madonna’nın stilisti görüyor, beğeniyor ve Madonna için benden satın alıyor. Madonna o zamandan beri sürekli kullanıyor yüzüğü. Daha sonra Beyonce gibi pek çok ünlü de aldı.”

‘Bizim sektörde ürün tasarımına en çok önem verilen ülke, Türkiye’

Murat Kolbaşı da oturumda tasarıma dair fikirlerini paylaştı. “GFK’nın bir araştırmasına göre Türkiye, bizim sektörümüzde yüzde 48 ile dünyada ürünün tasarımına en fazla önem verilen ülke. Türk kadını seçim yaparken tasarımı öncelik olarak ortaya koyuyor. Bizim için çok önemli bir veri bu” diyen Kolbaşı en büyük hayalinin Londra’da bir kafede Türk kahvesi içildiğini görmek olduğunu, Türk çayının içim tarzı ile yaygınlaşmasını istediğini belirtti. “Okka’yı ürettiğimizden beri Arzum’un marka algısı çok daha ileri bir noktaya gitti” ifadesini kullanan Kolbaşı, katılımcılardan her yurtdışına çıkıp bir kafede oturduklarında Türk kahvesi siparişi vermelerini istedi. Kolbaşı, “Satılmıyor olsa bile kulaklarına bunu kaçırmak önemli” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.