Mark Mobius, Doğtaş Kelebek'e ortak oldu

Yatırım Gurusu Mark Mobius'un başında bulunduğu dünyanın en büyük yatırım fonlarından Franklin Templeton Investments, Doğtaş Kelebek hisseleri aldı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

"Türkiye’nin En Değerli Markaları - Turkey 100" listesine mobilya sektöründen giren tek şirket olan Doğtaş Kelebek Mobilya’ya, ünlü yatırım gurusu Mark Mobius’un yönettiği Franklin Templeton Investments ortak oldu.

Franklin Templeton, Türk mobilya sektörünün parlayan yıldızı Doğtaş Kelebek’in 3.524.082 TL nominal değerli paylarını satın aldı.

Doğtaş Kelebek hisse senedi satışı 30 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşti. Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, satışa konu olan paylar üzerinde devir veya satış engelleyici bir kayıt bulunmadığı da belirtildi.

Yabancı ilgisi devam ediyor

Konuyla ilgili açıklama yapan Doğtaş Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra da ülkemize olan güvende bir azalma olmamış, yabancı yatırımcıların ilgisi devam etmiştir. Biz de bu dönemde özellikle şirketimiz ve markalarımızla yatırımlarımızı sürdürdük. Düzce’deki Kelebek tesislerimizde ek yatırımlarımız devam ediyor. 2017 yılında şirketimizde yüzde 40 büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık 70 yıllık deneyimi olan, 150’yi aşkın ülkede yatırımları bulunan, Türkiye’de de önemli markalara yatırımlar yapan Franklin Templeton dünyanın en büyük fonlarından biri. Hem ülkemize hem şirketimize yatırım yapması bizi motive etti” dedi.

Yatırım sinyalini temmuz ayında vermişti

Uluslararası piyasalarda yatırım gurusu olarak bilinen Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius, temmuz ayında verdiği demeçlerde Türkiye piyasalarında yatırım fırsatları arayışında olduklarını açıklamıştı. Kişisel olarak Türkiye’ye daha yakından baktıklarını da ifade eden Mobius, yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini söylemişti.