14 °C

Muhtar Kent tüketiciye söz verdi

Muhtar Kent tüketiciye söz verdi

ANTALYA - Coca-Cola Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, Atlanta’da düzenlenen 127’nci yaş kutlamalarında Coca-Cola’nın dünyada obezite ile mücadele için dört stratejik taahhüdünü açıkladı. Buna göre, Coca-Cola Şirketi tüm dünyada düşük ve sıfır kalorili içecek seçenekleri sunacak, aktif yaşama destek verecek, ürünlerin besin değerlerine paketlerin üzerinde yer verecek, çocuklara yönelik reklam ve pazarlama yapmayacak.

Coca-Cola Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, şirketin kuruluş yıldönümü olan 8 Mayıs nedeniyle yaptığı açıklamada, Coca-Cola Şirketi’nin faaliyet gösterdiği 200’den fazla ülkede obeziteye karşı uygulayacağı dört taahhüdünü açıkladı. 
 
Dört Taahhüt
 
Muhtar Kent, Coca-Cola’nın 127’nci yaş kutlamaları çerçevesinde Atlanta’da düzenlenen ve Georgia Valisi Nathan Deal ve Atlanta Belediye Başkanı Kasim Reed’in de katıldığı törende yaptığı açıklamada obeziteye karşı global ölçekte verdikleri taahhütleri şöyle sıraladı:
 
•             Tüm pazarlarda düşük ve sıfır kalorili içecek seçenekleri sunmak.
•             Tüm ürünlerin besin değerlerine paketlerin ön yüzünde yer vermek.
•             Faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde fiziksel aktivite programlarını destekleyerek toplumların daha aktif olmalarına katkıda bulunmak.
•             Pazarlama faaliyetlerini yüksek sorumluluk bilinciyle yürütmek ve tüm dünyada 12 yaş altı çocukları doğrudan hedefleyen reklam yapmamak. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap