6 °C

"Katma değeri yüksek ve yenilikçi ürünlerle büyüyoruz"

Hasçelik Grup CEO’su Necmettin Baktır, "Sürekli gelişim ilkesini, sürekli yatırım anlayışı ile harmanlayarak her yıl yeni ürünleri üretim hatlarına ekliyor" dedi.

"Katma değeri yüksek ve yenilikçi ürünlerle büyüyoruz"

KAYSER; (DÜNYA) - Avrupa'da en büyük enerji kablosu ve çelik halat imalatını gerçekleştiren endüstri gruplarından biri olan Hascelik Grup, katma değeri yüksek ve yenilikçi ürünlerle büyüyor. 

Hasçelik Grup CEO’su Necmettin Baktır, Hasçelik Kablo, Hasçelik Halat, Coreal Alüminyum Kablo, Metal Matris ve Hasbiotech olarak beş firma ile sektörde faaliyet gösterdiklerini belirtti.

Her yıl yeni ürünleri üretim hatlarına eklediklerini söyleyen Baktır, "Grup bünyesinde faaliyet gösteren bütün şirketlerde, yeni ürün geliştirmeye yoğunlaşmış durumda. Kapasite odaklı büyümeyi, bilgi ve tecrübe odaklı inovatif ürünlere dayanan yatırımlar ile destekliyoruz. Hasçelik Kablo, Hasçelik Halat, Coreal Alüminyum Kablo, Metal Matris ve Hasbiotech olarak beş firma ile sektörde faaliyet gösteriyoruz. Müşteri ve proje odaklı, teknik satış anlayışıyla komple çözümler sunmayı ilke edinen grubumuz, sürekli gelişim ilkesini, sürekli yatırım anlayışı ile harmanlayarak her yıl yeni ürünleri üretim hatlarına ekliyor" dedi.

Baktır, "Bin 400'e yakın çalışanımız ile yaklaşık 200 bin metrekare kapalı alanımızda faaliyet gösteriyoruz. Şirketlerimizden Hasçelik Kablo, 2015 yılında 154 kV yüksek gerilim yer altı enerji kablosu yatırımını tamamlıyor. Grup şirketleri olan Hasçelik Kablo ve Coreal Alüminyum Kablo kurulu kapasitesi ile tek lokasyonda kendi ürün portföyünde Avrupa'nın en büyük üreticisi konumunda bulunuyor" dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.