18 °C

‘Senenin Yıldızları’ndan 42 milyon dolar katkı

Yıldız Holding’in bu yıl tüm dünya ölçeğinde düzenlediği 'Senenin Yıldızları'nda üretilen projeler, Holding'e 42 milyon dolarlık katkı sağladı.

‘Senenin Yıldızları’ndan 42 milyon dolar katkı

Yıldız Holding’in 2008’den bu yana 'Senenin Yıldızları' adı altında düzenlediği ve en iyi iş uygulamalarını ödüllendirdiği ödül platformu, bu yıl global ölçeğe taşınarak ‘Stars of the Year’ adını aldı. Yıldız Holding’in tüm dünyadaki şirketlerinden 206 katılımla başvuru sayısında rekor kırıldı. Toplantıda konuşan Ali Ülker projelerin bu yıl Holding'e katkısının 42 milyon dolar olduğunu açıkladı.

Ülker Sports Arena’da düzenlenen ödül töreninde; GOYA, 0 Hata, Amaç Birliği, Lider, Büyümeye Katkı, İnovasyon, Maliyet Avantajı ve Digital Liderlik (Yılın Yönetim Kurulu Başkanı Ödülü) olmak üzere sekiz farklı kategoride ödül verildi.

Törende konuşan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, dijitalleşmenin her zaman ödüllendirilmesi gerektiğine vurgu yaptı ve “Moda olduğu için değil, cazip olduğu için değil, hayalperest olduğum için değil ama hayatta kalmak için dijitalleşmek gerekiyor. Hayatta kalmak için önce hava, su sonra Ülker ama bunun için Ülker’in dijital olması gerekiyor. Fortune 500 listesindeki şirketler son 50 yılda yok oldu. Accenture CEO’su bunun nedenini dijitalleşmemelerine bağlıyor” dedi.

'Siri ile arkadaş olun'

Dijitalleşmenin bir düşünme şekli olması gerektiğine vurgu yapan Murat Ülker, şöyle devam etti:

“Bunun takıntımız olması lazım. Nesnelerin İnterneti ile bağlantı kurmamız lazım. Siri ile arkadaş olmamız lazım. Yaptığımız her içi çabucak yapmalıyız, ilk seferde doğru yapmalıyız. Ancak bunu dijitalleşmeyle gerçekleştireceğiz. Dijitalleşme siz dijitalleşirseniz, dönüşürsek gerçekleşir. Tüm şirketinin 4’te üçünü dijitalleştirmiş bir şirket bu ödülü kazandı: Penta. Penta’nın dijital evrimini kutlarım. Bizler, geride kalanlar da çalışıyoruz bizler de neler yapıyoruz. Biz de dijitalleşiyoruz ama üçte iki seviyesine gelmiyor.”

Murat Ülker, daha sonra 50 yıldır McVitie’s fabrikasında çalışan Frank Ahluwalia’ya çalışmalarından dolayı özel plaket takdim etti.

42 milyon dolarlık katkı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Ülker ise bu yıl ödüle başvuran projelerin 2016 yılında Holding’e katkısının 42 milyon dolar olduğuna işaret etti. Ali Ülker, “Son dört yılda geliştirilen 549 projenin holdinge toplam katkısı ise 159 milyon dolar oldu. Bugüne kadar bu konuda emek veren 4 bin 500 Yıldız Holding çalışanı var. Tüm arkadaşlarıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Hem Türkiye hem de dünyadan, Yıldız Holding’e maliyet avantajı getirme, müşteri memnuniyetini artırma, mevcut süreçleri iyileştirme ihtimali olan projeler ‘Stars of the Year’ (Senenin Yıldızları) ödülünü kazanmak için yarıştı” şeklinde konuştu.

En fazla başvuru pladis Türkiye'den

Stars of the Year ödülleri için İngiltere’den Kazakistan’a, Nijerya’dan Suudi Arabistan’a kadar Yıldız Holding’in faaliyet gösterdiği farklı coğrafyalardan önemli sayıda katılım oldu.

Stars of the Year ödülleri için en fazla proje ile başvuru yapan bölge ödülünü 67 projeyle başvuru rekoru kıran pladis Türkiye aldı.

2016’da Stars of the Year Ödüllerini alan projeler sırasıyla:

- GOYA: pladis UK-6W Consumption Moment
- 0 hata: Besler Gıda Sanayi- MarGOAL21 projesi
- İşbirliği: McVitie’s Digestives Thin projesiyle pladis İngiltere ve Türkiye
- Lider: pladis UK- Desmond Seli İslah Çalışması
- Büyümeye katkı: Godiva -Departman Mağazaları Büyümesi
- İnovasyon: pladis UK- McVitie’s Digestive Nibbles
- Maliyet avantajı: Şok Marketler
- Dijital liderlik ve yönetim kurulu başkanı ödülü

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap