Sinpaş GYO, 1 milyar TL ciro hedefliyor

Sinpaş GYO'nun yılın ilk yarısındaki satışları adet olarak yüzde 75, ciro olarak yüzde 70 artış gösterdi. Sinpaş GYO, yıl sonunda ise 1 milyar TL ciro hedefliyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Bu yılın ikinci yarısında dört yeni proje sunmaya hazırlanan Sinpaş GYO, 2014 yılı sonunda 1 milyar TL ciro hedefliyor. 2014 ilk 6 ayında faaliyet raporunu ve satışlarını kamuoyuna duyuran Sinpaş GYO yılın ilk yarısındaki satışlarının adet olarak yüzde 75, ciro olarak yüzde 70 artış gösterdiğini açıkladı. 

İlk altı aylık dönemde İstanbul’da EgeYakası, Ankara’da İncek Blue projelerini lanse eden Sinpaş GYO, ikinci altı ayda dört yeni projesini daha sunmaya hazırlanıyor. Geçen yılın ilk altı ayında 412 satış ve 220 milyon TL’lik bir satış cirosu elde eden Sinpaş GYO, 2014’ün ilk altı ayında ise 723 adet satış gerçekleştiriken, 376 milyon TL ciroya ulaştı. 

Ekonomi basınıyla iftarlı bir basın toplantısında biraraya gelen Sinpaş GYO Genel Müdürü Seba Gacemer, Sinpaş Grubu olarak 40. yaşlarını kutladıkları 2014 ‘ü “Projeler Yılı” olarak ele aldıklarını”, bu yıl için ciro hedeflerinin 1 milyar TL olduğunu belirterek şunları söyledi: 

“Yılın ilk altı ayında İstanbul’da EgeYakası ve Ankara’da İncek Blue lansmanlarımızı yaptık. Önümüzdeki dönem dört yeni projemizi daha sunmanın yoğun çalışması içerisindeyiz. Yaz, sıcaklar ve Ramazan’a rağmen ara vermedik. Tam tersine, daha da gaza bastık. Bu yıl projeler yılımız olacağını özellikle vurgulamıştık. Bu yolda yürüyoruz.”

"Piyasalar canlanacak"

Sinpaş markasının her koşulda sektörün güvenli limanı olduğunu ifade eden Seba Gacemer şu değerlendirmeyi yaptı: 

“Yılın ilk 6 ayı pek çok özelliğiyle farklı bir dönem oldu. Hem sektör hem de ülkemiz için oldukça gergin, yoğun tartışmalarla ve belirsizliklerle geçen bir seçim dönemi yaşadık. Buna rağmen Sinpaş GYO bu örnek performansıyla her zaman güvenli bir liman olduğunu ispatladı. Kimse dolara ve borsaya yaklaşamazken Sinpaş GYO satışlarını yüzde 70 arttırdı. Önümüzdeki döneme daha da olumlu bakıyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinin tamamlanması ve Merkez Bankası’nın da faiz indirimiyle ilgili yüksek beklentiye cevap vermesinin pozitif etkisiyle birlikte, piyasaların canlanacağını düşünüyoruz. Konut kredi oranlarının da psikolojik sınırın altına ineceğini bekliyoruz.” 

Konut ihtiyacının tartışmasız olduğu ülkemizde konut alım motivasyonunu son derece etkileyen iki ana unsurun çekici konsept projeler ve finansman kolaylıkları olduğunu vurgulayan Gacemer, “Bunu kendi bünyemizde gerçekleştirmekten ve müşterilere sunmaktan elbette ki mutluyuz. Ancak finansman yükümüzün bankalar aracılığıyla müşteriye cazip koşullarda sunulmasının daha geniş kesimlere hitap edebilmemize imkan sağlayacağını düşünüyoruz” dedi

 

Etiketler