24 °C

SKY Airlines uçuşlarını durdurdu

SKY Airlines uçuşlarını durdurdu

 

Kayı Group bünyesindeki GTI Travel'ın 3 Haziran tarihi itibariyle tüm operasyonları durdurmasının ardından grup şirketlerinden Sky Airlines, ikinci bir bildirime kadar tüm uçuşlarını durdurduğunu açıkladı.

Şirketin internet sitesi üzerinden yapılan resmi açıklamada, "Yurt dışı tur operatörümüzün güçlüğe düşmesi ve uçuş bedellerini ödeyememesi nedeniyle uçuşlarımızı, yapacağımız ikinci bir bilgilendirmeye kadar durdurmuş bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadesine yer verildi.

2010 ve 2011 yıllarında üst üste World Travel Awards tarafından Avrupa'nın en iyi charter şirketi seçilen Sky Airlines, 15 Ocak 2011'de yurt içi tarifeli seferlere başlamıştı. Fakat aynı yıl ağustos ayında aldığı ani kararla iç hatlardan çekilen şirketin 2012'te 16 uçaklık bir filoyla hizmet verdiği belirtilirken bu yıl operasyonlarını 5 uçakla haftada 70 sefere çektiği kaydedildi.

Sky Airlines'ın seferlerini durdurmasının, yurt dışı turizm pazarında telafi edilmesi gereken haftada 15 bin kişilik açık yarattığı belirtildi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap