13 °C

Şok'ta 2018 yılında halka arz planlanıyor

İndirim market zinciri Şok'ta ortaklar halka arz için çalışmalara başladı. Arzın 2018 yılında gerçekleştirileceği ifade edildi.

Şok'ta 2018 yılında halka arz planlanıyor

Türkiye genelinde 4 bin 700'ün üzerinde mağaza ve yıl sonu itibarıyla yaklaşık 8 milyar lira ciro hedefi ile faaliyet gösteren market zinciri Şok'ta ortaklar 2018 yılında halka arz için çalışmalara başladı.

Yıldız Holding'in iştiraki Gözde Girişim'in hissedar olduğu Şok'ta ortaklar halka arz için çalışmalara başlarken, piyasaların iyi olması halinde arzın gelecek yıl yapılması planlanıyor.

Reuters'a bilgi veren konuya yakın bir kaynak "Piyasaların iyi olması durumunda Şok'ta 2018 yılında halka arz planlanıyor, çalışmalar başladı. Önümüzdeki dönem büyük halka arzların görüleceği bir dönem olacak" dedi.

Finansallarla ilgili bir açıklamada bulunmayan Şok Market, halka arzla ilgili ise Reuters'a şu değerlendirmeyi yaptı: "Şok Türkiye'nin en hızlı büyüyen perakende markası. Bugün 21,000 çalışanı ve 4,700'den fazla mağazası ile Türkiye'nin dört bir yanında müşterilerine hizmet vermeyi sürdüren Şok Marketler'in gelecekteki hedeflerinden biri de halka arz olmakla birlikte, henüz bu konuda net bir tarih belirlenmemiştir."

Öte yandan Gözde Girişim, perakende şirketleri ile teknolojik ürün dağıtımı yapan şirketinin stratejik opsiyonlarının değerlendirilmesi için yönetime yetki verdiğini Ağustos başında açıklamıştı.

İndirim market zinciri Şok Marketler'de Turkish Retail Investment'ın yüzde 50, Gözde Girişim'in yüzde 39, Templeton Strategic Emerging Markets Fund'ın yüzde 10 payı bulunuyor.

Gözde Girişim hisseleri yüzde 7 prim yaptıGözde Girişim hisseleri yüzde 7 prim yaptı

 

Kaynak: Reuters

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.