Stadyuma girişlerde yeni uygulama

Aktif Bank ve Passolig, maçlara cep telefonlarını okutarak giriş yapabilmeyi sağlayan Passo mobil uygulamasını düzenledikleri basın toplantısında tanıttı.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Sinem ERYILMAZ

Aktif Bank'ın geçtiğimiz mayıs ayında taraftarların kullanımına sunduğu 'Passo' mobil uygulaması düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Vodafone Park'ta gerçekleşen toplantıda Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer ve Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı tarafından tanıtımı yapılan uygulama ile taraftarlar Passolig kart başvurusu, bilet transferi, maç bileti alma, maçlara cep telefonlarını okutarak giriş yapabilme gibi imkânlara sahip olacak. 2017-2018 sezonunda ilk olarak dört büyük takımın stadyumunda uygulanmaya başlanacak olan sistem, aşamalı olarak diğer statlarda da kullanılacak.

Uygulama ile Süper Lig ve TFF 1. Lig maçlarını canlı olarak takip edebilecek olan kullanıcılar henüz satışa sunulmamış maç biletlerini de fikstür üzerinden takibe alabilecek. Böylece taraftarlar maç bileti satışa çıktığında uygulama tarafından bilgilendirilecek.

Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer:
Passo Mobil ile taraftarın hayatı kolaylaşıyor

Yaklaşık 3 milyon taraftarı kapsayan Passolig'i mobile taşıdıklarını dile getiren Aktif Bank Genel Müdürü Dr. Serdar Sümer, "Tüm kart ve biletleme ihtiyaçlarını tek bir mobil uygulama altında birleştirerek taraftarın hayatını kolaylaştırmayı hedefledik. Üç ay önce devreye alınan mobil uygulama ile taraftarlar gişeden ya da internet üzerinden Passolig kartı alma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan, yalnızca cep telefonlarına Passo Mobil uygulamasını indirerek; karta başvurma aşamasından, bilet almaya kadar tüm işlemlerini yapabiliyordu. Artık cep telefonunu okutarak maça girmeyi de akıllı telefonları üzerinden yapabilecekler" diye açıklamada bulundu.

Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı:
Üç ayda 165 bin Passo Mobil kullanıcısı oldu

Uygulamanın ayrıntılarını anlatan Passolig Genel Müdürü Ceyhun Kazancı ise 3 yıldır taraftarların 2 milyondan fazlasının başvurularını dijital kanallar üzerinden yapıldığını ve 2017 yılında bu oranın yüzde 70 düzeyinde olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Bu başvuruların yüzde 50'si ise akıllı telefonlardan gerçekleşmiş. Teknoloji çağında dijital olarak hayatı kolaylaştırmak gerekiyor. 2016-2017 sezonunda Süper Lig ve TFF 1. Lig'de toplam 3 milyon 700 bin kişi maç izlemek üzere turnikelerden geçmiş. Futbolseverlerin maça girişini daha da kolaylaştırarak, bu sayıyı daha da artırmayı hedefliyoruz.

Uygulamanın mayıs ayından bu yana 165 bin kişi tarafından indirildiğini ifade eden Kazancı, uygulamanın en çok kullanıldığı illerin İstanbul, Ankara, İzmir ve Adana olduğunu söyleyerek, "Bu güne kadar Passo Mobil uygulaması üzerinden 60 binden fazla işlem gerçekleşti" dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir