8 °C

Star ve Akşam Grubu'nda sürpriz ayrılıklar

Star Medya Grubu ve Kanal 24 ile Akşam ve Güneş (TurkMedya) gazetelerinin yayın yönetmenleri görevlerinden ayrıldı

Star ve Akşam Grubu'nda sürpriz ayrılıklar

İSTANBUL - Star Medya Grubu ve Akşam gazetesinde yeniden yapılanma çerçevesinde, Star Medya Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ın görevinden alındığı belirtildi.  

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak (üstte), Star gazetesinin internet sitesinden, kurumdaki yeniden yapılanmaya ilgili basın açıklaması yaptı.  

Star Medya Grubu'nun hedefleri büyüyen, iddiası artan ve daha hızlı yol almak zorunda olan Türkiye'nin iddialı duruşuna ve hızına uyum sağlamak adına yeniden yapılanma kararı aldığını bildiren Sancak, şunları kaydetti:  

"Star Medya Grubu'nun tüm yayın organlarıyla daha etkili ve ticari anlamda da daha büyük hedefleri önüne koyan bir yeniden yapılanma sürecine hazırlanıyor olması, yapısal bazı dönüşüm hamlelerini de beraberinde getirmektedir. Star Medya Grubu'nun bu yeniden yapılanma dönemi kapsamında gerçekleşen ilk büyük değişiklik, grubun yeni organizasyon şemasında medya grup başkanı pozisyonunun artık devam ettirilmeyecek olmasıdır. Uzunca bir süredir Star Medya Grubu Başkanı olarak Türkiye'nin yenilenmesi sürecine gerek gazetecilik gerekse de yöneticilik kimliği ile önemli katkılar sunan Sayın Mustafa Karaalioğlu'na şimdiye kadar yaptığı bu değerli katkılar nedeniyle teşekkürü bir borç bilirim. Star Medya Grubu'nun Türkiye ile birlikte yenilenmesi, gelişip değişmesi sürecinde üstlendiği rol ile Sayın Mustafa Karaalioğlu medya grubumuzun tarihine geçmiş ve bu başarı öyküsünün sembol isimlerinden biri olmuştur. Sayın Karaalioğlu'nun bundan sonraki yaşamında da yeni Türkiye için hizmet etmeye devam edeceğine olan inancım tamdır." 

"Yeni Genel Yayın Yönetmeni ileriki dönemde belli olacak"- 

Sancak, grup bünyesinde gerçekleştirilen yeniden yapılanma süreciyle organizasyon modelinde değişikliklerin yanı sıra bazı görev değişikliklerinin de söz konusu olduğunu kaydederek "Medya grubumuz bünyesinde yer alan ve bu değişim sürecinin önemli bir markası olan gazetemiz Star'ın genel yayın yönetmeni olan Sayın Yusuf Ziya Cömert'e de bugüne kadar gösterdiği başarılı yönetim anlayışı ve kıymetli yol arkadaşlığı için teşekkür ederim. Yeniden yapılanma sürecimizde Star gazetesinin yeni genel yayın yönetmeni daha ileriki bir dönemde belli olacaktır. Gazetemizin kısa zaman içerisinde belirlenecek olan yeni genel yayın yönetmeni görevine başlayana kadar bu görev vekaleten sürdürülecektir" ifadesine yer verdi.  

Bu arada, Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan'ın da görevden alındığı ve bu görev değişikliğinin gazete çalışanlarına duyurulduğu öğrenildi.  

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap