Tam Faktoring Ar-Ge merkezi açtı

Tam Faktoring, KOBİ'lerin finansman ihtiyalaçrına daha hızlı karşılık verme hedefiyle Ar-Ge merkezi açtı. Bu merkez, bankacılık dışı finansal kurumlar arasında kurulan ilk Ar-Ge merkezi olduğu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye’de faktoring sektöründe beş yıldır hizmet veren Tam Faktoring, kendi varlığını güçlendirmenin yanı sıra sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla bir ilki gerçekleştirerek Ar-Ge Merkezi açtı.

Tam Faktoring Ar-Ge Merkezi; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanarak belge aldı. Yenilikçi projeleri ile sektöründe lider olmayı hedeflediklerini belirten Tam Faktoring Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hakan Karamanlı şöyle konuştu, “Tam Faktoring olarak teknolojiyi iş yapış şeklimiz haline getirerek esnaf ve KOBİ’lerin finansman ihtiyaçlarını hızlı ve kolay bir şekilde karşılamayı hedefliyoruz. Bunu sağlayabilmek için veri analitiği teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz, dünya çapında ödüller alan bir altyapı kullanıyoruz" dedi.

Uluslararası CIO dergisi tarafından 2016 yılında dünyada teknolojiyi en etkin kullanan 100 firmadan biri seçilerek CIO100 ödülünü aldıklarını ifade eden Karamanlı, "Ar-Ge merkezi kapsamında akademik işbirlikleri ve daha fazla inovasyon yaparak analitik yetkinliklerimizi ilerletmenin yanı sıra, geliştirdiğimiz çözümler ile KOBİ’lerimizin risklerini daha iyi yönetebilmelerine ve finansman ihtiyaçlarını karşılamalarına yardım etmek istiyoruz. Tam Faktoring, bankacılık dışı finansal kurumlar arasında kurulan ilk Ar-Ge merkezi oldu.” açıklamasını yaptı.