8 °C

Tat, en beğenilen marka seçildi

81 ildeki tüketicilerle telefon anketi yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeli ile belirlenen TMME'ye göre, Tat, konserve, sos ve salça kategorisinde lider marka seçilerek, ödüle layık görüldü

Tat, en beğenilen marka seçildi

Tat, Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi'nde (TMME) konserve, sos ve salça kategorisinde müşterilerin en beğendiği marka oldu. 

Tat açıklamasına göre, Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve uluslararası araştırma kuruluşu KA Araştırma tarafından gerçekleştirilen TMME'nin 2014 yılı 3. çeyrek sektör birincileri belli oldu. 81 ildeki tüketicilerle telefon anketi yapılarak ve özel ekonometrik analiz modeli ile belirlenen TMME'ye göre Tat, konserve, sos ve salça kategorisinde lider marka seçilerek, ödüle layık görüldü. 

Tüketicilerin satın aldıkları ürün ve hizmetlerden memnuniyetini sayısal olarak gözler önüne seren TMME, ölçülen kuruluşlara, sektöründe kendi konumu ve rakiplerinin konumunu görme ve strateji geliştirme imkanı sunarken, ülke genelinde müşteri memnuniyeti bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına katkıda bulunuyor. 
  

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.