9 °C

Tatile çıkmadan önce dikkat!

Tepe Güvenlik Genel Müdürü Özgür Gök, doğalgaz ve elektrik kaçağından yangın ve su basmasına kadar tüm risklere karşı uyarıda bulunarak tatile çıkmadan önce alınması gereken tedbirler hakkında bilgi verdi.

Tatile çıkmadan önce dikkat!

Kurban Bayramı yaklaşırken tatil planları da netleşmeye başladı. Çok sayıda kişi 9 günlük resmi bayram tatilini önceki veya sonraki haftayla birleştirip 15 güne çıkardı. Yapılan araştırmalar tatile çıkan insanların akıllarının evde kaldığını gösteriyor. Mutlu ve huzurlu bir tatil geçirmek için evlerinin güvende olmasını istiyorlar.

Uzun bayram tatillerini daha mutlu geçirmek isteyen tatilcilerin tek endişesi hırsızlık değil kuşkusuz. Fişte unutulan ütü, açık bırakılan ocak veya açık kalan su musluğu gibi riskleri asgariye indirmek elbette mümkün.

Tepe Güvenlik Genel Müdürü Özgür Gök, 9 günlük bayram tatili nedeniyle boşalan şehirde ve evlerde daha çok önlem alınması gerektiğine dikkat çekerek alınacak bazı tedbirlerle sorunsuz ve huzurlu bir tatil geçirmenin mümkün olduğunu söyledi.

Gök, Tepe Güvenlik olarak bu konularda sunmuş oldukları hizmetler hakkında bilgi verdi. Gök’ün verdiği bilgiye göre, uzun bayram tatilinde alarm sistemi taktırmanız oldukça önemli.

Tatile çıkmadan önlem alınması gereken konulardan biri de yangın. Tepe Yangın Alarm Sistemi, hızlı müdahale etme özelliğiyle olası kayıpların önüne geçen en etkili yöntemlerin başında geliyor.

Tepe Gaz Kaçağı Alarm Sistemi sayesinde ise evinizde oluşabilecek herhangi bir gaz kaçağı durumunda dedektörlerinizden gelen sinyaller Tepe Alarm İzleme Merkezi’ne ulaşıyor. Tepe Alarm İzleme Merkezi sizi arayarak gerekli durumlarda evinize ilgili kolluk kuvvetlerini yönlendiriyor.

Açık unuttuğunuz bir musluk, ev içi atık su borularınızın geri tepmesi ya da bulaşık ve çamaşır makinanızın uzatma hortumunun birleşme noktasında oluşan sinsi bir çatlak nedeniyle siz yokken evinizi su basabilir. Su Baskını Alarmı, tatilde ya da iş yerinde kısacası evde olmadığınız durumlarda olası bir su baskını için en hızlı müdahaleyi sağlıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.