Temsa, 'Akıllı Metropoller' konferansında akıllı ulaşımı anlattı

Temsa, hayata geçirdiği Smart Mobility Vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programları; emisyon salınımı '0' olan elektrikli araçlar, yakıt tüketimini ve emisyon salınımı yüzde 10 oranında azaltıyor.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

GÜLYÜZ ÇAVDARCI

ADANA - SBE16 ISTANBUL Konferansı (The Sustainable Built Environment Conference Series 2016) 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Türkiye İMSAD organizasyonuyla Swissotel The Bosphorus İstanbul'da gerçekleşti.

Türkiye'de ilk defa düzenlenen bu konferansın ana teması "Akıllı Metropoller - Sürdürülebilir ve Akıllı Binalar ile Akıllı Şehirler için Entegre Çözümler" olarak belirlendi ve üç gün süren konferansta 20 oturumda 113 bildiri sunumu gerçekleştirildi.

Akıllı ulaşım oturumu ile Türkiye akıllı ulaşım vizyonunu belirledi

Kamu, Üniversite temsilcileri ve Temsa'nın katıldığı Akıllı Ulaşım oturumunda konuşan Temsa İnovasyon ve Ürün Müdürü Mert Umut Özkaynak "Temsa, hayata geçirdiği Smart Mobility Vizyonu ile geliştirdiği teknoloji programları; emisyon salınımı '0' olan elektrikli araçlar, yakıt tüketimini ve emisyon salınımı yüzde 10 oranında azaltan akıllı araçlar, trafik sıkışıklığını yüzde 20, trafik kazalarını yüzde 25 oranında azaltan akıllı trafik uygulamaları ve çevreye dost akıllı fabrikalar ile Akıllı Ulaşım Sistemleri (AUS)'nin günümüz ve gelecek ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiriyor" dedi. Özkaynak "Türkiye'nin yakın gelecekte hızla hayatına girecek olan akıllı şehirlerin önemli ihtiyacı olan Akıllı Ulaşım platformunun kamu, üniversite ve sanayi işbirliği ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın yayınladığı "Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi Eki Eylem Planı referansıyla hızlıca uygulamaya alınmalı" dedi.

Bu konularda ilginizi çekebilir