13 °C

THY'den Zagreb'de sponsorluk

Türk Hava Yolları (THY), 2016 yılı için 'Avrupa’da yeni yılın kutlandığı en iyi şehir’ ödülünü alan Zagreb’de düzenlenen kış festivaline sponsor oldu.

THY'den Zagreb'de sponsorluk

28 Kasım 2015-10 Ocak 2016 tarihleri arasında Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenecek Kış Festivali yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Bu sene 6’ncısı düzenlenen festival nedeniyle açık alanda yapılan kutlamalarda çeşitli konser ve etkinlikler yabancı turistlerin ülkeye gelmesini sağlıyor. Festival nedeniyle caddeler ve sokaklar ışıl ışıl süslenirken, sokaklara konulan büfeler insan akınına uğruyor.

Avrupa’nın gözdesi haline gelen Zagreb Kış festivaline sponsorlar arasında Türk Hava Yolları da bulunuyor. THY, yeni yıla Zagreb’de girmek ve kış festivalini görmek isteyen turistlerin ülkeye gelişlerini kolaylaştırmak için bilet fiyatlarında indirim olanağı sağlıyor.

77fc9b7fa4e0d469bb8a86356a82a002.jpg

Konuyla ilgili olarak gazetecilerin sorularını yanıtlayan Türk Hava Yolları Zagreb Müdürü Uğur Cantimur, “Kış sponsorluğu kapsamında THY olarak Zagreb’e gelecek yabancı misafirlerimize yüzde 20 indirim uyguluyoruz. Zagreb, Avrupa’da şehir olarak 2016 yılı içerisinde en iyi yıl başı etkinliği düzenlenen şehir olarak seçildi. Türk turistlerimiz yeni yıla Zagreb’de girmelerini tavsiye ediyoruz. Kış etkinliği sponsorluğumuz ile birlikte yolcu sayımızda geçtiğimiz yıllara nazaran artış meydana geldi. Bu sene 6’ncısı düzenlenen kış festivaline THY olarak bu sene ilk defa sponsor olduk. Önümüzdeki yıllardan itibaren sponsorluğumuz devam edecek. Umuyoruz ki ileriki yıllardaki kış etkinlikleriyle birlikte daha iyi tanıtım ve yolcu sayımızdaki artış devam eder. THY olarak Zagreb’de günde iki sefer haftada 14 sefer düzenliyoruz. Geçtiğimiz yıla oranla doluluk oranımızda yüzde 5 artış meydana geldi" dedi. 

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.