19 °C

Tire Deka ve Metropak, yeni fabrikayı Ayrancılar’da kurdu

Tire Deka ve Metropak, yeni fabrikayla üretim kapasitesini ve müşreti ağını genişletmeyi hedefliyor

Tire Deka ve Metropak, yeni fabrikayı Ayrancılar’da kurdu

İZMİR (DÜNYA) - Ambalaj üreticisi Tire Deka ve Metropak Ambalaj, 4 milyon TL yatırımla Ayrancılar’a fabrika kurdu. Yeni fabrikayla birlikte Tire Deka ve Metropak, üretim kapasitesini ve müşteri portföyünü de ikiye katlamayı hedefl iyor. 

Ambalaj sektöründe 1996 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini dile getiren Tire Deka ve Metropak Ambalaj Genel Koordinatörü Onur Güven, yeni yatırımlarla büyüme yoluna gittiklerini söyledi. Güven, “18 yıldır yerli ve yabancı dünya markalarına hizmet veriyoruz. Üretimimizi daha kaliteli ve seri yapmak için Çin’den yeni bir makine satın aldık. Bunun yanında Ayrancılar’da toplam 7 bin metrekarelik bir alana yeni bir tesis kurduk. Yeni tesisimizle birlikte üretim kapasitesini ikiye katlarken, kalitemizi daha da artırdık” dedi. 

Ayrancılar’daki yeni tesislerinde 80 kişilik uzman ekipleri ile üretim yaptıklarını anlatan Güven, ambalaj üretimi yaptıkları şirketler arasında Calvin Klein, Chicco, U.S. Polo, Dr. Oetker, Bosch gibi dünyaca ünlü markaların yer aldığını kaydetti. Güven, “Biz şu anda yılda 30 milyonluk kutu ve ambalaj üretimi yapıyoruz. Yeni yatırımızla birlikte en kısa zamanda bu sayıyı iki katına çıkararak daha yoğun bir müşteri portföyüne hizmet etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.