12 °C

Toyota'dan 'korna çalma' daveti

Toyota'nın "Korna Çalma Huzurumu Çalma" projesi devam ediyor. Şirket TEOG sınav günlerinde sürücüleri 'korna çalmamaya' davet etti.

Toyota'dan 'korna çalma' daveti

"Korna Çalma Huzurumu Çalma" projesi kapsamında daha önce Yükseköğretime Geçiş Sınavlarının yapıldığı günleri "kornasız gün" ilan eden Toyota, 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında da sürücüleri gereksiz yere korna çalmamaya davet etti. 

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, "Korna Çalma Huzurumu Çalma" sloganı adı altındaki bu proje ile uzun vadede 25 milyon sürücüye ulaşmayı hedefliyor. 

İnsan sağlığına olumsuz etkilerinin yanında, korna çalmanın toplumların gelişmişlik seviyesiyle doğru orantılı bir konu olduğunun altının çizildiği uzun soluklu sosyal sorumluluk projesinde, bugüne kadar farklı projelere de imza atıldı. Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın desteğini alan Toyota, konu ile ilgili hazırlanan kamu spotu ile halkın farkındalığını artırmayı amaçlıyor. 

Ayrıca Toyota, Türkiye'nin çeşitli illerindeki belediye ve kurumların da desteğini sağlamak için çalışmalar yürütmenin yanı sıra toplumda rol model olan kanaat önderleri, sanatçılar, sporcular, sivil toplum kuruluşları ile de iş birliği yapmayı hedefliyor. 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.