10 °C

‘Turistlere sembolik düğün törenleri çok revaçta’

Akka Otelleri Genel Koordinatörü Aşkın Kahrıman, turizmi daha aktif hale getirme çalışmaları kapsamında değişik kültürlere yönelik sembolik düğün törenleri gerçekleştirdiklerini belirtti

‘Turistlere sembolik düğün törenleri çok revaçta’

DUYGU ŞAHİN DURMAZ

ANTALYA - Akka Otelleri Genel Koordinatörü Aşkın Kahrıman, Türk turizmini deniz, kum ve güneş konseptinden çıkarıp daha aktif hale getirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Müşterilerinden çok yoğun şekilde sembolik düğün yapılması konusunda talep almaya başladıklarını anlatan Kahrıman, şöyle devam etti. 

‘’Geçen yıldan itibaren 2014 yılı için çok ciddi teklifler alıyoruz. Özellikle sembolik düğün törenleri çok revaçta, sadece gelin ve damattan oluşan birçok sembolik düğün törenleri gerçekleştirdik. Bunun en keyifli yanı farklı ülkelerden olması. İngiltere, Kazakistan ve Rusya’dan da fazla talep geliyor. Rusya’dan düğün için gelen misafirlerimize mutlaka ekmek – tuz hazırlıyoruz. Kazakistan’dan gelen misafirlerin organizasyonda gecenin sonunda kız tarafından erkek tarafına hediye edilen beyaz halıyı önceden hazırlatıyoruz. Birçok farklı düğün organizasyonu yapmak farklı kültürlerin alışkanlıkları, gelenek ve göreneklerini yakından takip etmemizi sağlıyor.’’ 

Kahrıman, geçen haftalarda, Kazakistan’ın önde gelen ve isimlerini vermek istemeyen show dünyasında tanınmış bir ailenin en küçük kızları için sembolik bir düğün yaptıklarını kaydetti. Kahrıman, düğünde geline 10 metrelik beyaz halı alındığını belirterek, düğünde Almaata, Astana, Atyrau ve Aktau şehirlerinden konukların katıldığını açıkladı. 

Antalya’da bu tür düğün organizasyonlarının artacağını belirten Kahrıman, “Önemli bir potansiyel var. Bu tür düğün ve evlilik törenlerine yaygınlaştırmak için çözüm odaklı yaklaşıyoruz. Bu törenler bizim en önemli referansımız oluyor” dedi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.