10 °C

Türk Telekom'da toplu sözleşme süreci

Türk Telekom'da 12. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında yarın arabulucunun katılımı ile bir toplantı gerçekleştirilecek.

Türk Telekom'da toplu sözleşme süreci

Türk Telekom ile Haber-İş Sendikası arasındaki 12. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde arabulucu dönemi yarın gerçekleştirilecek toplantıyla başlıyor.

Konuya ilişkin açıklama yapan Haber-İş Sendikası, 22 Ağustos Salı günü saat 14:00'de Türk Telekomünikasyon A.Ş. Genel Müdürlüğünde arabulucu huzurunda bir toplantı düzenleneceğini bildirdi.

Haber-İş'in işverene iletilen son teklifinde, üyelerinin 28 Şubat 2017 tarihinde almakta oldukları aylık ücretlere 1 yıllık olmak ve 01 Mart 2017 tarihinden başlamak üzere seyyanen aylık 650 TL zam yapılması talep edilmişti.

İşverence iletilen ilk ve son teklif ise, sendika üyelerinin 28 Şubat 2017 tarihlerinde almakta oldukları aylık ücretlere 1. yıl ilk 6 ay için yüzde 6, 1. yıl ikinci 6 ay için yüzde 4,5, 2. yıl ilk ve ikinci 6 aylar için yüzde 3 ve bu oranın üzerinde enflasyon çıkması durumunda artı enflasyon farkı oranında zam yapılması yönündeydi.

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.