5 °C

Ünlü&Co, dev lojistik ortaklığına aracılık etti

Orta Doğu ve Orta Asya merkezli lojistik şirketi Ibrakom ile Güney Koreli CJ Lojistik ortak oldu.

Ünlü&Co, dev lojistik ortaklığına aracılık etti

Finansal danışmanlığını Ünlü&Co’nun yürüttüğü görüşmeler sonucunda, Orta Doğu, Orta Asya ve Türkiye’de faaliyet gösteren Dubai merkezli lojistik şirketi Ibrakom ile Güney Kore’nin en büyük taşıma şirketi olan CJ Lojistik arasında hisse devir ve ortaklık anlaşmaları imzalandı.

Ortaklık ve yürütülen süreç ile ilgili bilgi veren Ünlü&Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü Simge Ündüz, “Orta Doğu ve Orta Asya proje ve ağır yük taşıma şirketi Ibrakom, CJ Lojistik ile gerçekleştirdiği ortaklık anlaşması ile dünya çapında küresel proje taşımacılığı ve nakliye şirketi olma yolunda büyük bir adım atmış oldu.

 Bu ortaklık sayesinde CJ Lojistik aynı zamanda Avrupa pazarları ile  de bir köprü kurmuş olacak ve farklı coğrafyalarda faaliyetlerini  sürdürme fırsatı bulacaktır. Biz de bölgesel büyüme hedeflerimiz  doğrultusunda uluslararası standartlarda yatırım bankacılığı  yaparak böylesine önemli bir ortaklığa aracılık etmekten dolayı  gururluyuz” dedi.

 Ünlü&Co bu sene içerisinde 1,3 milyar dolar üzerinde işlem kapanışı  gerçekleştirdi. Ibrakom ortaklığı Ünlü&Co’nun son bir yıl içinde  gerçekleştirdiği 7. işlem oldu. Ünlü&Co’nun bu dönemde sonuçlandırdığı işlemler arasında; Akfen Holding’in Mersin Uluslararası Limanı’nda IFM Investors’a 869 milyon dolar tutarındaki yüzde 40 hisse satışı, Korozo Ambalaj'ın Actera Group ile gerçekleştirdiği ortaklık, Asset Medikal Tasarım A.Ş’nin Pera Capital ile ortak olması, Solventaş’ın hisselerinin Yıldırım Holding iştiraki Yılport Holding A.Ş’ye devredilmesi yer alıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.