7 °C

VakıfBank'tan özel kredi limiti uygulaması

VakıfBank, KOSGEB tarafından başvurusu onaylanmış işletmelerin “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi”nden kolayca yararlanabilmesi için müşteri taleplerinin hızlıca değerlendirilmesi amacıyla özel kredi limiti uygulaması başlattı.

VakıfBank'tan özel kredi limiti uygulaması

KOSGEB tarafından, KOBİ’lerin rekabet güçlerini arttırarak ekonomik büyümeye daha fazla katkı vermelerini teşvik etmek ve ihtiyaç duydukları finansmana erişmelerine imkan vermek üzere 2016 yılında Sıfır Faizli İşletme Kredisi uygulaması başlatılmıştı. 

KOSGEB 2017 yılında Sıfır Faizli İşletme Kredisi uygulamasının kapsamını oldukça genişletti.

Bu kapsamda, 460 bin 167 adet işletmenin, işletme başına azami 50 bin TL‘ye kadar sıfır faizli kredi talebi KOSGEB tarafından onaylandı. Kredi kullandırımlarına 28.04.2017 tarihine kadar devam edilecek, kredi faiz desteği programı ile KOBİ'lere çok önemli bir finansman desteği sağlanmış olacak.

VakıfBank KOSGEB tarafından "Sıfır Faizli İşletme Kredisi" programı kapsamında başvurusu onaylanmış müşterilerin taleplerinin hızlıca değerlendirilebilmesi için özel kredi limitleri oluşturdu. 

VakıfBank Genel Müdürü Halil AYDOĞAN  konu hakkında yaptığı açıklamada "VakıfBank olarak ülke genelinde 920'yi aşkın şubede, 2 bin 200'ün üzerinde KOBİ Portföy yöneticimiz ile KOBİ'lerimize hizmet veriyoruz. KOBİ'lerin her zaman en büyük destekçilerinden olan KOSGEB'in destek ve uygulamalarının KOBİ'lerimize ulaştırılması da bu hizmetlerimizin en önemlilerinden birisi. KOBİ'lerin desteklenmesinin öneminin bilincinde olarak, yıllardır KOSGEB'in uyguladığı tüm programlarda istisnasız yer aldık. 

KOSGEB'in 2016 yılında başladığı ve 2017 yılında da kapsamını genişleterek 460.000'in üzerinde işletmeye yaydığı Sıfır Faizli İşletme Kredisi programında da yer alıyoruz. Program kapsamında yararlanıcı işletme sayısının çok yüksek olması ve kredinin kullandırılacağı zaman aralığını da dikkate alarak VakıfBank olarak işletmelerin krediye daha kolay erişebilmeleri için ne yapabiliriz diye düşündük. Bu kapsamda başvurusu onaylanan müşterilerin KOSGEB Sıfır Faizli Kredi taleplerinde Şubelerimiz tarafından hızlı değerlendirme yapılabilmesi için özel kredi limitleri oluşturduk. Böylece KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi limit tespiti ve kullandırımı süreçlerini oldukça kısaltmış ve kolaylaştırmış olduk. 

VakıfBank olarak, dün olduğu gibi bugün de KOBİ'lerimizin ve KOBİ'lerimizi destekleyen tüm kurum ve kuruluşlarımızın her daim en yakın destekçisi olmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi başvurusu onaylanmış tüm işletmelerimizi şubelerimize bekleriz" dedi. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.