9 °C

Verkaya: Cari açığın ilacı teknoloji

Piranha Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Verkaya, cari açığın düşmesi için teknolojiden faydalanmak gerektiğini söyledi.

Verkaya: Cari açığın ilacı teknoloji

Türk ekonomisinin önündeki en büyük risk olarak görülen cari açık iş dünyasının gündeminde. 

Piranha Yönetim Kurulu Üyesi Tuğrul Verkaya, cari açığın düşmesi için tüketicilerin tasarruf sağlayan ürünlere rağbet etmesi gerektiğini söyledi. 

Türkiye’nin geleceğinin yerli üretimden ve inovasyondan geçtiğini belirten Verkaya, “Hükümetin cari açığı düşürmek için aldığı önlemler büyük önem arz ediyor. Ancak burada biz tüketicilerin de tasarruf sağlayan ürünlere rağbet etmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yakıttan yüzde 40 tasarruf sağlıyor, hız limiti ile kazaların önüne geçiyor

Piranha’nın geliştirdiği araç takip sisteminin özellikle filo araç kullanan şirketler için büyük avantajlar geliştirdiğini belirten Tuğrul Verkaya, “Piranha’nın geliştirdiği sistemde sürüş dinamikleri kontrol altında. Yüksek devir yüksek tüketim anlamına geliyor. Şirketler bu özellikle yüzde 40’a varan yakıt tasarrufu sağlıyor. Ayrıca aile koruma sistemi kapsamında hız limiti devreye giriyor. Bu özellikle trafik kazalarının önüne geçebilmek en büyük derdimiz” şeklinde konuştu.

Ek sözleşmeye gerek kalmadan, kullanıma hazır sistem

Piranha araç takip sisteminin en büyük özelliğinin ‘Tak-kullan’ olduğuna dikkati çeken Verkaya, “Bizim sistemimizi satın almak ve kullanmak çok basit. Kullanıma hazır bir sistemle tüketiciye ulaşıyoruz. Ayrıca bir operatör sözleşmesine ihtiyaç duyulmadan, hızlı bir şekilde sistemden faydalanmak mümkün. 81 ilde ücretsiz montaj hizmeti de veriyoruz. Burada önemli olan son kullanıcının bu sisteme olabildiğince hızlı entegre olması” dedi.

Yerli tasarım, yerli üretim

Türkiye’nin geleceğinin yerli üretimden geçtiğini vurgulayan Piranha Yönetim Kurulu Başkanı, “Üreten ve ihraç eden bir ülke olma hedefimiz var. 2023 ihracat hedefimiz için yerli tasarım, yerli üretim şart. Piranha’nın geliştirdiği araç takip sistemi yüzde 100 Türk malı. Bir Türk teknoloji  şirketi olarak bu misyonumuzu çok daha ileriye taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.