15 °C

Yapı Kredi'nin yeni web sitesine ödül

Yapı Kredi'nin Google Arama teknolojisini kullanarak yenilediği kurumsal web sitesi, "Communicator Awards" tarafından 3 farklı ödüle layık görüldü

Yapı Kredi'nin yeni web sitesine ödül

İSTANBUL - Yapı Kredi'nin Google Arama (GSA) teknolojisini kullanarak yenilediği kurumsal web sitesi "yapikredi.com.tr", dünyanın önde gelen uluslararası pazarlama ve iletişim ödülleri programı "Communicator Awards" tarafından 3 farklı ödüle layık görüldü.

Yapı Kredi açıklamasına göre, banka, websitesi tasarlama ve geliştirme alanında en yüksek mükemmellik standartlarını ödüllendiren interaktif dünyanın en prestijli ödülü olan Interactive Media Awards'ın Bankacılık kategorisinde Üstün Başarı Ödülü'nü kazandı. Böylece "yapikredi.com.tr" yenilendiği günden bu yana 4 kez uluslararası platformlarda ödüllendirildi.

Türkiye'de Google Arama teknolojisini kullanan ilk ve tek banka web sitesi olan ve bu özelliğiyle Google tarafından örnek uygulama seçilen "yapikredi.com.tr", Communicator Awards'ta Finansal Servisler Kategorisi'nde Mükemmellik Ödülü'nü alırken, Bankacılık/Fatura Ödeme Kategorisi ve Kurumsal Kimlik Kategorisinde ise Üstünlük Ödülü'ne hak kazandı. Tüm dünyadan binlerce internet sitesinin tasarım, kullanılabilirlik, teknik konularda yenilik, standartlara uyum ve içerik gibi kategorilerde değerlendirildiği Interactive Media Awards'ta ise Bankacılık kategorisinde Üstün Başarı Ödülü'nün sahibi oldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Alternatif Dağıtım Kanalları Genel Müdür Yardımcısı Yakup Doğan, son derece sade bir tasarımla hayata geçen ve arama motoru mantığında çalışan yeni web sitelerinin, Google'ın resmi blogunda "dünyaya örnek uygulama" olarak gösterildiğini ve alanında tek olduğunu belirtti. Doğan, şunları kaydetti:

"Kullanıcılarımızın site içerisindeki aramalarını kolaylaştırıp sonuçları hızla karşılarına çıkaran sistem aynı zamanda kişiye özel davranışlar sergileyen bir yapı üzerine kuruldu. Site içi arama sayımızın ise bu yenilenmeyle yüzde 1.000 arttığını mutlulukla belirtmek isteriz. Müşterilerimiz sitemize her girişte beklentilerini karşılayacak ürün ve hizmetlere artık daha kolay ve daha hızlı bir şekilde ulaşabiliyor. Dokuz ay gibi kısa bir sürede kullanıcılarımızdan çok olumlu yorumlar aldık ve memnuniyet seviyesinde ciddi artış elde ettik. Şimdi bu durumun alanında öncü ve saygıdeğer kurumlar tarafından ödüllerle taçlandırılmış olmasından ayrıca gurur duyuyoruz."

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.