13 °C

Yeni Fiat Ducato, Türkiye pazarında yerini aldı

Fiat İş Birimi Direktörü Baş, Fiat markalı ticari araçlarla Türkiye'de son 5 yıldır sürekli yüzde 25'in üzerindeki pazar payının sektörün lideri konumunda olduğunu açıkladı

Yeni Fiat Ducato, Türkiye pazarında yerini aldı

İSTANBUL  - Fiat İş Birimi Direktörü Okan Baş, Fiat ticari araçların Türkiye'de son 5 yıldır sürekli yüzde 25'in üzerindeki pazar payıyla sektörün lideri konumunda olduğunu belirterek, "Bu yılın ilk 6 aylık dönemindeki 16 bin 730 adetlik satış ve yüzde 27,4'lük payla da son 4 yılın en yüksek pazar payına ulaştık" dedi. 

Okan Baş, yeni Fiat Ducato'nun tanıtıldığı basın toplantısında, Fiat Grubu bünyesinde 2007 yılında otomotiv sektöründe sadece ticari araçları temsil eden ilk marka olarak kurulan Fiat Professional'ın bugün sahip olduğu ürün çeşitliliğiyle ticari hayatın tüm ihtiyaçlarına cevap verebildiğini söyledi.  

Fiat'ın bu kapsamda, Avrupa pazarında yüzde 11,6'lık payla 3. sırada yer alırken, bu başarıda Bursa'daki fabrikalarının önemli bir paya sahip olduğunu ifade eden Baş, "Geçtiğimiz yıl dünya çapında satılan 431 bin adet Fiat markalı ticari aracın 3'te birinin Bursa'da üretilmiş olması bizim için büyük bir gurur. Türkiye'nin 2013 yılında EMEA bölgesinde Fiat'ın en büyük pazarı olması da Tofaş için ayrı bir mutluluk" diye konuştu. 

Fiat markalı ticari araçların Türkiye'de yıllardır başarılı bir performans ortaya koyduğunu belirten Baş, "Son 5 yıldır sürekli yüzde 25'in üzerindeki pazar payımızla 'sektörün lideri' konumundayız. Bu yılın ilk 6 aylık dönemindeki 16 bin 730 adetlik satış ve yüzde 27,4'lük payla da son 4 yılın en yüksek pazar payına ulaştık" 

Okan Baş, şimdi de bu başarılarını Ducato'nun yenilenen versiyonuyla, daha da ileri taşıma hedefinde olduklarını dile getirerek, Ducato'nun, ticari hayatın ulaşım ihtiyaçlarına yeni bir boyut getireceğine ve kısa sürede segmentinin lideri olacağına inandıklarını söyledi. 

Fiat Pazarlama Müdürü Özgür Süslü ise ticari araçlardaki ürün gamlarını tamamlayan ve müşterilerinin her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak şekilde tasarlanan yeni Fiat Ducato'nun 33 yıl önce hayat bulan orijinal görüntü ve ruhuna sadık kalınarak, daha sağlam ve dinamik bir yapıya kavuştuğunu ifade etti. 

Kullanışlılığın ön plana çıktığı yeni Ducato'nun iç mekanı sürücüsü için mükemmel çalışma alanı oluşturma konsepti doğrultusunda, modern ve işlevsel olmayı sürdürdüğünü anlatan Süslü, şöyle devam etti:  

"Buna ek olarak 7 inç renkli dokunmatik ekran, entegre navigasyon, çevre görüş sistemi gibi teknolojik yeniliklerle işlevselliğini bir adım öteye taşıyor. Ducato'nun standart özellikleri arasında, yeni multimedya sistemiyle Bluetooth, Aux, USB bağlantıları ve MP3 oynatıcı yer alıyor. Ducato'nun standart 2,3 litre MultiJet II teknolojili 130 beygir gücündeki versiyonu tüm koşullarda rahat ve dinamik bir sürüş sağlarken, yeni 2,0 litre 115 beygir gücündeki versiyonu, şehir içi kullanımda ekonomisiyle yakıt tüketimini yüzde 10 azaltıyor. Araç bu sayede toplam kullanım maliyetinde ise yüzde 30'a varan iyileştirme sunuyor. 

Yeni Fiat Ducato'da, ticari araç müşterilerinin beklentileri doğrultusunda fren güvenilirliği, gövdenin sağlamlığı daha da artırıldı, bakım-onarım maliyetleri iyileştirildi. Tasarımından güvenlik donanımına, teknolojisinden konforuna kadar pek çok yeni özelliğiyle, minibüs, van ve kamyonet segmentlerinde müşterilerimizin her türlü ihtiyacı düşünülerek üretilen yeni Fiat Ducato'yu pazara sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." 

  Yeni Fiat Ducato 

Tofaş çatısı altında temsil edilen Fiat, yenilenen ve geniş versiyon seçenekleriyle donatılan Ducato ile ticari araç ürün gamını tamamlıyor. Fiat'ın ticari araç pazarındaki 110 yıllık tecrübesiyle yeniden yaratılan Ducato, temmuz ayından itibaren Türkiye pazarında yerini aldı. 

En geniş VAN, şasi kamyonet ve minibüs gamı versiyon seçenekleriyle Fiat showroomlarındaki yerini alacak olan Ducato'ya, 53 bin 750 liradan başlayan fiyatlarla sahip olunabilecek. 

Avrupa genelinde bugüne kadar 2,6 milyon adetlik satış rakamına ulaşan ve 6. jenerasyonuyla tüketicilerle buluşan Fiat Ducato, kendi segmentinde sahip olduğu en yüksek güvenlik, dayanıklılık, düşük yakıt tüketimi ve teknolojik donanım özelliklerini daha da ileri taşıyor.  

Geniş gövde ve üst yapı seçenekleriyle ticarete yeni bir boyut kazandırmaya hazırlanan Yeni Fiat Ducato, verimliliği ve çevre performansını en üst seviyeye taşırken, 100 kilometrede 6,3 litre yakıt tüketimi ve CO2 emisyonlarını yüzde 10 azaltan çevre dostu çözümleriyle sınıfının en düşük değerlerine sahip bulunuyor. Yeni Fiat Ducato'nun verimliliği, yenilikçi MultiJet II Euro 5+ motor versiyonlarından geliyor. 

Yeni Ducato, 5 ileri şanzımanlı 280 Nm tork üreten 2,0 MultiJet 115 HP ve 6 ileri şanzımana sahip 2,3 MultiJet 130 HP 320 Nm motor seçenekleriyle pazara sunuluyor. Yenilikçi tasarımı, güçlü gövde yapısı ve fonksiyonelliğiyle dikkati çeken yeni Fiat Ducato, binek araç konforu sunan iç kabini ve ileri teknoloji gösterge paneliyle de fark yaratıyor. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.