Borç yapılandırma paketi açıklanıyor: Esnaftan hükümete 'yapılandırma' çağrısı

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketi olacağı ifade edilen yeni yapılandırma paketine ilişkin ayrıntılar, pazartesi günü düzenlenecek kabine toplantısının ardından açıklanacak. Gözler, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak açıklamaya çevrilirken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den pakete yönelik bir çağrı geldi.

Haber Merkezi
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gelecek hafta açıklanması beklenen yapılandırma paketinin esnaf ve sanatkar için sevindirici olduğunu belirterek, "Yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı" ifadesini kullandı.

Palandöken, konuya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yeni düzenlemeyle esnafın da yapılandırma kapsamına alınarak emekli olabilmesinin önünün açılması gerektiğini kaydeden Palandöken, şunları söyledi:

"- Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması beklenen vergi ve SGK borçlarına yönelik yapılandırma paketi esnaf ve sanatkar camiamız ile tüm vatandaşlar adına sevindirici.

- Ancak kış döneminde esnafın elektrik, doğal gaz gibi girdi maliyetlerindeki artış göz önünde bulundurularak yapılandırma ödemeleri uzun bir zaman dilimine yayılmalı."

Bu konularda ilginizi çekebilir