11 °C

TOBB Başkanı: Güçlü tedbirleri ivedilikle bekliyoruz

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "Ekonomi yönetimimizden piyasaları rahatlatacak ve yükseliş trendini tersine çevirecek güçlü tedbirleri ivedilikle bekliyoruz" dedi.

TOBB Başkanı: Güçlü tedbirleri ivedilikle bekliyoruz

Dolardaki sert hareketin devam etmesi üzerine bir açıklama da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'ndan geldi. TOBB Başkanı, "Ekonomi yönetimimizden piyasaları rahatlatacak ve yükseliş trendini tersine çevirecek güçlü tedbirleri ivedilikle bekliyoruz" dedi.

Twitter hesabından değerlendirmede bulunan Hisarcıklıoğlu, şirket bilançoları ve enflasyon üzerinde ciddi bir risk oluşturan kur artışlarının, piyasalarda paniğe yol açmadan yönetilmesinin son derece önemli olduğunu vurguladı. TOBB Başkanı, "Ekonomi yönetimimizden piyasaları rahatlatacak ve yükseliş trendini tersine çevirecek güçlü tedbirleri ivedilikle bekliyoruz. Türkiye ekonomisi bu tür çalkantılara karşı mukavemetlidir. Hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya, iş ve aş üretmeye devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’ye yatırım yapanlar her zaman kazandı, yine kazanacaktır" açıklamasını yaptı.

Zeybekci'den MB'ye mesaj: Sorumluluklarını yerine getirmeliZeybekci'den MB'ye mesaj: Sorumluluklarını yerine getirmeli

Büyükekşi: Gerekli tedbirler mutlaka alınmalıBüyükekşi: Gerekli tedbirler mutlaka alınmalı

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.