19 °C

Bakan Çelik: Londra'daki vahşi terör saldırısını kınıyoruz

Londra'daki terör saldırısını kınadığını belirten AB Bakanı Çelik, "Terörle mücadele konusunda her zaman ilkeli bir biçimde Birleşik Krallık ile dayanışma içinde olacağız" açıklamasında bulundu.

Bakan Çelik: Londra'daki vahşi terör saldırısını kınıyoruz

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, İngiltere'nin başkenti Londra'nın merkezinde Londra Köprüsü ve Borough Pazarı'ndaki terör saldırısını kınadı.

Bakan Çelik, Twitter hesabından, "Londra'daki vahşi terör saldırısını güçlü şekilde kınıyoruz. Birleşik Krallık halkının acısını paylaşıyoruz. Terörle mücadele konusunda her zaman ilkeli bir biçimde Birleşik Krallık ile dayanışma içinde olacağız." mesajını paylaştı.

Dünyanın çeşitli yerlerinde düzenlenen terör saldırılarının herkesin aynı anda tehdit altında olduğunu net bir şekilde gösterdiğinin altını çizen Çelik, "Kabil, Bağdat ya da Batılı bir devletin başkenti aynı asimetrik tehditlerle karşı karşıya. Terör tüm dünyayı hedef alıyor." ifadesini kullandı.

Terörle mücadele için, ideolojik kökenlerini de kapsayan çifte standartsız bir yaklaşım temelinde dayanışma olması gerektiğini vurgulayan Bakan Çelik, belli ülkeleri hedef alan seyahat yasakları ve belli kültürleri aşağılama dilinin sadece teröre kazanç sağlayacağına dikkati çekti.

Terör örgütleri arasında ayrım ve bazılarıyla iş birliği yapmanın da aynı şekilde terörün ideolojik gücünü artırdığını belirten Çelik, geleceğin dünyasını kurmak için önce teröre karşı ilkeli bir yaklaşımla işe başlamak gerektiğini kaydetti.

"Ortak mücadeleyle terörü yeneceğiz"

Londra'da terör saldırısı: 10 ölü, 48 yaralıLondra'da terör saldırısı: 10 ölü, 48 yaralı

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap