7 °C

Yıldırım: Sokakta adalet aranmaz

'Adalet Yürüyüşü'nü değerlendiren Başbakan Yıldırım sokakta adalet aranmayacağını dile getirerek, "Dokunulmazlıklar kaldırılırken, Enis Berberoğlu da dahil olumlu oy kullanan Cumhuriyet Halk Partisi'dir" diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, İstanbul Milletvekili Kadri Enis Berberoğlu hakkında verilen mahkumiyet kararını hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Sokakta adalet aranmayacağını dile getiren Başbakan Yıldırım, "Türkiye bir hukuk devleti... Dolayısıyla birinci mahkeme bir karar vermiş. Bunun daha hak arama yolları devam ediyor. Yargı yolu süreçleri tamamlanmış değil. Mahkemelerin verdiği kararı beğenmesek de saygı göstermemiz lazım" ifadelerini kullandı.

"Dokunulmazlığın kalkmasını kendileri istedi"

Sözlerine, "Sayın Kılıçdaroğlu şunu unutmuş gözüküyor, şimdi milletvekiline sahip çıkmasını normal karşılayabiliriz ama unutmasın ki Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu dokunulmazlıklar kaldırılırken, Enis Berberoğlu da dahil, kalkması yönünde olumlu oy kullanan Cumhuriyet Halk Partisi'dir" diyerek devam eden Başbakan Yıldırım, "Bütün partilerin, HDP hariç, oylarıyla dokunulmazlıklar kalkmıştır. Dolayısıyla bu dokunulmazlıkların kalkmasının sonucunun yargılama olacağını Sayın Kılıçdaroğlu baştan biliyor. Onun için şu anda gösterdiği tepki çok anlamlı değil, doğru da değil" değerlendirmelerinde bulundu.

"Ana muhalefete yakışmadı"

Türkiye'ye sokaklara çıkarak dünyaya şikayet etmenin ana muhalefet partisine yakışmadığını vurgulayan Başbakan Yıldırım, "Çözüm aranacaksa çözüm yeri Meclis. Mecliste her türlü mesele konuşulur, hukuk içinde ne çözüm bulunacaksa bulunur. Sokağa davet etmek, sokakta çözüm aramak en hafifinden sorumsuzluktur" şeklinde açıklamala yaptı.

Bozdağ: Hak ve adalet E-5 karayolunda aranmazBozdağ: Hak ve adalet E-5 karayolunda aranmaz

CHP'nin Adalet Yürüyüşü'nde 2. günCHP'nin Adalet Yürüyüşü'nde 2. gün

 

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.