Renault Bursa fabrikasında üretim yeniden başlıyor

WanaCrypt0r 2.0 adlı siber saldırının hedefi olan ve bu nedenle üretime ara veren Renault, Bursa fabrikasında gece yarasından itibaren yeniden üretime başlayacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ömer Faruk ÇİFTÇİ

BURSA - Dünyayı etkisi altına alan siber saldırıdan etkilenen Renault Bursa fabrikasında üretimin bu gece yeniden başlayacağı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, Renault Bursa fabrikası üst düzey yöneticilerinin akşam saatlerinde yaptıkları toplantı sonrası çalışanlara çağrı yapıldığı, Cuma gecesinden beri duran üretimin de sabah 04.00'de yeniden başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Günde 1310 aracın üretildiği fabrikada Cuma gecesinden beri üretim yapılamıyordu.

Hatırlanacağı üzere Fransız otomobil üreticisi Renault siber saldırıya hedef olmuş, grubun Fransa ve Bursa fabrikalarını etkisine alan saldırı sonucu üretim durmuştu.

Renault grubu tarafından basına yapılan açıklamada, "Cuma gününden itibaren şirket, siber saldırıdan etkilendi. Bu saldırıya karşı konulması için şirket içinde gerekli çalışmalar başlatıldı" değerlendirmesinde bulunuldu. Renault, Fransa'daki bazı fabrikalarında da endüstriyel faaliyetlerin durdurulduğunu duyurmuştu.

Siber saldırı Renault Bursa fabrikasında üretimi durdurduSiber saldırı Renault Bursa fabrikasında üretimi durdurdu

Siber saldırıdan 75 bin bilgisayar etkilendiSiber saldırıdan 75 bin bilgisayar etkilendi

 

Alfa Romeo premium ile vites büyütecekAlfa Romeo premium ile vites büyütecek